اخبار آلتکوین

تغییر برنامه توکن آنلاک استارک نت؛ فشار کاربران بالاخره جواب داد

شرکت استارک ور (StarkWare)، توسعه‌دهنده شبکه استارک نت اعلام کرد برنامه آنلاک توکن این پروژه را با توجه به نگرانی‌هایی که در بین جامعه کاربران وجود دارد اصلاح کرده است. پیش از این قرار بود در ماه آپریل (فروردین)، یعنی تنها دو ماه بعد از عرضه توکن STRK، بیش از ۲.۵ میلیارد دلار از این توکن معادل با ۱۳٪ از عرضه را به آزاد کند.

به نقل از کوین تلگراف، بر اساس این تغییرات، آنلاک توکن‌هایی که قرار بود قبلا در عرض ۲ ماه بین مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران اولیه استارک نت توزیع شود حالا به صورت تدریجی و طی سه سال انجام خواهد گرفت.

شرکت استارک ور روز پنجشنبه در توییتی در این باره نوشت:

استارک ور در روزهای اخیر بازخوردها را بررسی کرده و تصمیم گرفته تا جدول زمانی مربوط به آنلاک توکن‌ها را تغییر و این فرآیند را تدریجی‌تر کند.

بر اساس برنامه بازبینی شده، قرار است ۶۴ میلیون توکن STRK با ارزشی بالغ بر ۱۲۵.۵ میلیون دلار در تاریخ ۱۵ آپریل (۲۷ فروردین ۱۴۰۳) آنلاک شود. این تنها ۰.۶۴٪ از عرضه ۱۰ میلیارد واحدی این توکن است.

این مقدار توکن تا ۱۵ مارس سال آینده (۲۵ اسفند ۱۴۰۳) هر ماه آنلاک خواهد شد. سپس برای دو سال آینده، تا ۱۵ مارس ۲۰۲۷ (۲۴ اسفند ۱۴۰۵) به ۱۲۷ میلیون توکن STRK در ماه افزایش خواهد یافت.

همانطور که بالاتر گفتیم، در ابتدا قرار بود بیش از ۱.۳ میلیارد واحد توکن STRK معادل ۱۳٪ از عرضه در تاریخ ۱۵ آپریل آنلاک شود.

استارک ور در رابطه با برنامه آنلاک جدید خود گفت:

بر اساس طرح آنلاک جدید، ۵۸۰ میلیون توکن که به مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران اولیه پروژه اختصاص دارد قرار است تا پایان سال ۲۰۲۴ آنلاک شود.

توییت استارک نت
منبع: X

برنامه اولیه آنلاک توکن استارک نت با انتقاد گسترده کاربران همراه شد. بسیاری از کارشناسان و کاربران معتقد بودند این برنامه به سرمایه‌گذاران اولیه اجازه می‌دهد تا از سرمایه‌گذاران خرد به عنوان راهی برای خروج از بازار و فروش گسترده استفاده کنند.

قیمت استارک نت دو روز پس از عرضه، در تاریخ ۲۰ فوریه (۱ اسفند ۱۴۰۲) از اوج ۴.۴۱ دلاری خود حدود ۶۰٪ فاصله گرفت و به زیر ۱.۹۰ دلار رسید. با این حال، قیمت واکنش مثبتی به خبر تغییر برنامه آنلاک نشان داد و مجددا به بالای ۲ دلار برگشت. اما در زمان نگارش این مطلب نسبت به ۲۴ ساعت گذشته خود ۱۲٪ کاهش یافته و در حوالی ۱.۹۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت استارک نت - منبع: Coingecko
نمودار قیمت استارک نت – منبع: CoinGecko

ایردراپ استارک نت در تاریخ ۲۰ فوریه انجام و ۷۰۰ میلیون توکن STRK بین بیش از ۱.۳ میلیون کیف پول واجد شرایط توزیع شد. بر اساس داده‌ها، ۴۵ میلیون واحد توکن STRK تنها در یک ساعت اولیه ایردراپ توسط آدرس‌های واجد شرایط کلیم (دریافت) شد. علاوه بر این، در حال حاضر بیش ارز ۴۳۶ میلیون از این توکن کلیم شده که معادل ۹۴٪ از عرضه در دسترس برای توزیع است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا