متوسط مقالات

دریافت سود ثابت با استفاده از پلتفرم‌های وام دهی مارجین ارز دیجیتال

معاملات مارجین تمام روندها و نوسان‌های بازار را بزرگنمایی می‌کنند و لوریج نیز تجربه معاملاتی را تشدید می‌کند و ریسک پذیری ما را برمی‌انگیزد. ما به سمت این موضوع کشیده می‌شویم و طبیعتا بر پتانسیل مثبت و صعودی آن متمرکز می‌شویم. با رشد حجم معاملات همراه با افزایش خوش بینی به ارز دیجیتال تقاضا برای لوریج کردن معاملات نیز افزایش می‌یابد. افزایش تقاضای معامله کنندگان برای سرمایه‌های اضافی با وام دهی مارجین پاسخ داده می‌شود.

بازارهای همتا به همتا به وام دهندگان امکان می‌دهند تا با ارائه وام‌های کوتاه مدت، از سرمایه خود سود کسب کنند. اگرچه این بخش از بازار ممکن است از جذابیت کمتری برخوردار باشد، اما سود چشمگیری را ارائه می‌دهد. در این مقاله به بررسی فرصت‌های پیش روی سرمایه گذاران ارز دیجیتال برای کسب سود ثابت از طریق وام‌ دهی مارجین خواهیم پرداخت.

واقعیت ناخوشایند درباره معاملات

شواهد نشان می‌دهند که بیش از ۹۰ درصد معاملات به از دست دادن پول و سرمایه منتهی می‌شود. این موضوع گویای آن است که سطح مبتدی “آموزش نحوه معاملات” اشتباه است. وعده دروغ و کاذب کسب سود، منجر به آن می‌شود که معامله کنندگان قبل از آنکه بازار را کاملا بشناسند، به سمت انجام معاملات کشیده شوند. آنها شهریه دانشگاه خود را در این کار قرار می‌دهند و به ضررهای معاملاتی می‌رسند و سپس نحوه صحیح انجام آن را می‌آموزند.

معامله کنندگانی که به سود دست می‌یابند، استراتژی‌هایی را برای خود قرار می‌دهند که آزمایش خود را پس داده‌اند و در جهت کسب موفقیت بهینه سازی شده‌اند. اگرچه فقط این موضوع ضامن موفقیت نیست، اما یک سیستم معاملاتی به معنای انتخاب شرایطی است که انتظار می‌رود نتیجه مثبتی داشته باشد. در مقابل، بدون داشتن اطلاعاتی که از انجام معاملات پشتیبانی کند، اکثر معامله کنندگان تازه کار بر اساس احساسات خود عمل می‌کنند. در واقع آنها بازی پرخطری را با چشمان بسته شروع می‌کنند.

نکته مثبت برای سرمایه گذاران این است که بخش روبه‌رشد ارزهای دیجیتال، فرصت‌هایی را برای ایجاد ثروت با ریسک کم ارائه می‌دهد.

وام دهی بخش مکمل اکوسیستم مارجین

تسهیلات مارجین برای معامله کنندگان بسیار ارزشمند است. معامله کنندگان می‌توانند با استفاده از سرمایه خود به عنوان وثیقه، حضور خود در این عرصه را افزایش دهند و با بخش اندکی از سرمایه خود، به بهبود نقدینگی بپردازند. با در نظر گرفتن این مزایا و ماهیت معاملات مارجین، معامله کنندگان به پرداخت پرداخت وام های کوتاه مدت با سود نسبتا زیاد تمایل دارند.

در بازارهای سنتی، کارگزاری‌های سازمانی به ارائه وام‌ها می‌پردازند. با توجه به این نکته که این کارگزاری‌ها در بازار ارز دیجیتال حاضر نیستند، فرصت مناسبی ایجاد می‌شود. وام دهندگان شخصی از طریق وام دهی همتا به همتا می‌توانند به سودهای کم ریسک و معمولا با نرخ ۱ درصد دسترسی داشته باشند.

اما این موضوع تا چه اندازه کم ریسک است؟ یک عامل کلیدی و مهم، وام‌ دهی مارجین ارز دیجیتال را با وام‌ دهی سنتی متفاوت می‌کند. هنگامی که معامله کننده بیشتر از وثیقه خود سرمایه از دست می‌دهد، مارجین کال (Margin Call هنگامی که ارزش حساب سرمایه گذار به کمتر از مقدار نگهداری مارجین می‌رسد.) منفی دریافت می‌کند و باید وثیقه بیشتری واریز کند و در غیر این صورت وضعیت وام بسته می‌شود. در عرصه ارز دیجیتال، مارجین کال اصلا یک کال نیست. اگر ضررها به حدی شوند که کل وثیقه را از بین ببرند، وضعیت معاملاتی به طور خودکار بسته می‌شود. این موضوع به موتور هماهنگ سازی (matching engine) بستگی دارد که وضعیت های معاملاتی را به دلیل محافظت از وام دهنده نقد می‌کند. نتیجه نیز بازار وام دهی مارجین همراه با کسب سود با حداقل ریسک از دست دادن سرمایه می‌شود.

اضافه شدن ریسک کمتر به پورتفولیوهای ارز دیجیتال

فرصت های وام دهی با سود زیاد اگرچه یکی از بازارهای کمتر شناخته شده عرصه ارز دیجیتال است اما رقابت تنگاتنگی در آن وجود دارد. پیشنهادهایی با سود زیاد سریعا دریافت و خریداری می‌شوند و فقط سفارش های کاذب باقی می‌ماند تا سایر رقبا را فریب دهند. این بازار یک بازار بسیار دشوار برای معامله کنندگان بی تجربه یا کم تجربه است؛ اما پیدایش صندوق‌های وام دهی مارجین، به سرمایه گذاران راهکارهایی برای کسب سود دو رقمی ارائه می‌دهند.

در نتیجه، سود زیادی در بازار وام دهی وجود دارد و این بازار از نوسان موجود بهره می‌برد. با افزایش نوسان قیمت، تقاضا برای وام های مارجین افزایش می‌یابد و نرخ وام دهی بیشتر می‌شود؛ به طوری که بعضی از معامله کنندگان برای وام‌های کوتاه مدت تا ۲۰ درصد نرخ سود سالانه پرداخت می‌کنند.

معاملات مارجین هم‌چنان بحث اصلی بازار پرسود ارز دیجیتال باقی می‌ماند؛ اما سرمایه گذاران می‌توانند از بررسی آپشن های متنوع که عرصه ارز دیجیتال ارائه می‌دهد، بهره ببرند. سرمایه گذاران در این عرصه سودهای مطمئن با ریسک کم مشاهده خواهند کرد که آنها را به ارزهای دیجیتال علاقه‎مند می‌کند.

منبع
hackernoon

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا