اخبار خارجی

مونرو مورد حمله ناموفق سیبل (Sybil) قرار گرفت

حمله ناموفق Sybil امروز به مونرو برای پیوند دادن IP آدرس‌ها و شناسایی هویت کاربران بوده است.

  • شبکه مونرو امروز هدف حمله‌ای قرار گرفت که می‌توانست حریم خصوصی برخی کاربران را به خطر بیندازد
  • با این حال، این حمله نتوانست به هدف خود برسد که پیوند دادن آدرس‌های IP و هویت کاربران بود
  • هویت افراد یا فرد مهاجم هنوز مشخص نیست

بر اساس گزارش  Riccardo Spagni، توسعه‌دهنده پروژه، مونرو هدف حمله Sybil قرار گرفت که در نهایت شکست خورد.

مهاجم IP آدرس‌ها مونرو را مورد هدف قرار داده بودند

حمله به مونرو

Spagni توضیح داده است که، یک مهاجم ناشناس چندین نود را اجرا کرده است تا حریم خصوصی کاربران Monero را به خطر بیندازد. در واقع، مهاجم سعی در ثبت IP آدرس‌ها و مرتبط کردن آنها با معاملات خاص برای از بین بردن حریم خصوصی کاربر داشت. در این حمله از یک اشکال خاص مونرو استفاده شد که در آن احتمال شناخت یک نود به صورت قانونی را امکان‌پذیر می‌کرد.

این حمله در نهایت ناکام ماند، Spagni تلاش مهاجم را “عمدتا ناکارآمد” و “ناشیانه” توصیف می‌کند، و اضافه می‌کند که مهاجم از هیچ یک از ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی مونرو مانند تراکنش‌های محافظت شده یا امضای حلقوی استفاده نکرده است.

Spagni می‌گوید، اگرچه این یک حمله دقیق و جدید نبود، اما حملات مشابه علیه اکثر ارزهای دیجیتال و توکن‌های حریم خصوصی می تواند انجام شود. Spagni همچنین به کاربران مونرو توصیه می‌کند که تراکنش‌های خود را از طریق Tor یا i2p انجام دهند.

Monero همچنین لیست سیاه آدرس‌های مرتبط با مهاجم را منتشر کرده است که خطرات بعدی را کاهش می‌‌دهد.

لازم به ذکر است که این حمله فقط بر کاربران مونرو که از یک نود کامل استفاده می‌کنند تأثیر می‌گذارد، نه بر روی کاربرانی که کیف پول سبک دارند.

چه کسی مسئول این حمله بوده است؟

هنوز مشخص نیست چه کسی مسئول این حمله است. یک احتمال این است که یک شرکت نظارتی این حمله را انجام داده باشد.  با توجه به اینکه دولت ایالات متحده برای دور زدن حریم خصوصی مونرو با دو شرکت تجزیه و تحلیل قرارداد بسته است، قابل قبول است که یکی از این شرکت‌ها مسئول این حمله باشد.

Spagni ادعا می‌کند که شرکت‌هایی مانند Chainalysis از تکنیک‌های مشابهی برای نظارت بر بلاک چین‌های دیگر مانند بیت کوین استفاده کرده‌اند. با این حال، او معتقد نیست که در این حمله نیز چنین بوده است. Spagni می‌گوید که Chainalysis با صرافی‌ها در ارتباط است و می‌توانست اطلاعاتی را بخواهد که حمله Sybil می‌توانست فراهم کند. بدون اینکه زحمت خواصی بکشد.

در نهایت، هویت مهاجم مونرو یک معما باقی مانده است.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا