اخبار بیت کویناخبار عمومی

سرمایه‌گذار بزرگ تسلا: شرکت‌های بزرگ فناوری به خرید بیت کوین روی می‌آورند

در چند ماه گذشته با پیوستن شرکت‌هایی مانند مایکرواستراتژی و اسکوئر به جمع سرمایه‌گذاران پرآوازه بیت کوین، توجه وال‌استریت و سیلیکان‌ولی به پادشاه ارزهای دیجیتال جلب شده است.

درحالی‌که بانک‌های مرکزی کشورها در ۱۲ ماه گذشته به چاپ پول بیشتر از قبل مشغول شده بودند، قیمت بیت کوین حدود ۳۰۰٪ افزایش داشته است. در ماه دسامبر رکورد ثبت شده سال ۲۰۱۷ خود را تا ۴۰۰۰۰ دلار جابجا کرد و در ماه گذشته شاهد اصلاح‌های قیمتی بوده است.

کثی وود مجری سرمایه‌گذاری Ark Investment Management در شرکت خودروسازی تسلا، در یک سخنرانی مجازی با موضوع استراتژی‌های سازمانی بیت کوین گفت: به نظر من شرکت های بیشتری Bitcoin را به ترازنامه خود اضافه خواهند کرد.

وود در مصاحبه با Yahoo Finance گفت:

من فکر می‌کنم که به زودی اخبار مرتبط با اضافه شدن بیت کوین به ترازنامه شرکت‌ها را خواهیم شنید. به خصوص شرکت‌های حوزه فناوری که تکنولوژی آن را بهتر می‌فهمند و با آن راحت‌تر هستند. من معتقدم که هیچ چیزی بهتر از Bitcoin خاصیت ضد تورمی ندارد.

کثی وود در ادامه گفت شرکت‌های بزرگ از او می‌پرسند که آیا بهتر است در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنیم یا از ارزهای دیجیتال دیگر استفاده کنیم.

در ماه می سال گذشته، پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones) بیت کوین را سریع‌ترین اسب رقابتی برای شکست تورم نامید؛ و موجی از سرمایه‌گذاران سازمانی را که نگران بودند اقدامات دولت و بانک مرکزی دلار را بی‌ارزش کند، به سمت سرمایه‌گذاری در Bitcoin به همراه داشت.

در آگوست سال گذشته میلادی (مرداد ۹۹)، شرکت مشهور لیست شده در نزدک یعنی مایکرواستراتژی، خرید بیت کوین را شروع کرده و هنوز این خریدها ادامه دارد. ایلان ماسک مدیر عامل تسلا که از طرفداران قدیمی بیت کوین و ارزهای دیجیتال است، در توییتر خود از مایکل سیلر (Michael Saylor) مدیرعامل مایکرواستراتژی در مورد اضافه کردن BTC به ترازنامه تسلا سوال پرسید. موضوع خرید بیت کوین توسط تسلا جنجال زیادی در رسانه‌های اجتماعی به پا کرد.

از سوی دیگر، شرکت پرداخت اینترنتی و بین‌المللی اسکوئر Square که توسط جک دورسی مدیرعامل توییتر اداره می‌شود، در اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) به مقدار ۵۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کردند.

به دنبال اظهار نظرهای کثی وود، شرکت Ark در گزارش تحقیقاتی سالانه خود آورده است که: اگر تمام شرکت‌هاس S&P 500 مقدار ۱٪ از پول خود را به بیت کوین اختصاص دهند، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند تا حدود ۴۰۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند.

تیم تحقیقاتی Ark در این گزارش نوشته‌ است:

اسکوئر و مایکرواستراتژی با اضافه کردن بیت کوین به ترازنامه خود، به شرکت‌های دیگر نشان دادند که باید بیت کوین را به عنوان جایگزین مشروعی برای پول قرار دهند.

در ادامه این تیم پیش‌بینی خود از ارزش بازار بیت کوین را تکرار کردند. بر اساس تخمین آنها ارزش بازار Bitcoin تا ۵ یا ۱۰ سال آینده از مقدار ۶۰۰ میلیارد دلار کنونی به عددی بین ۱ تا ۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا