تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین، شیبا اینو و TON؛ ۴ فروردین ۱۴۰۳

در چند روز گذشته، بیت کوین مسیر اصلاحی را در پیش گرفته است و گویا خرس‌ها در هر برگشت قیمت دوباره دست به فروش می‌زنند. سوال این است که آیا این اصلاح ادامه خواهد داشت؟ تکلیف آلت کوین‌ها چه خواهد شد؟

به گزارش میهن بلاکچین، در دو روز گذشته بیت کوین پس از صعود تا محدوده ۶۸٬۰۰۰ دلار، مجددا مسیر کاهشی را در پیش گرفت و تا محدوده ۶۲٬۰۰۰ دلار ریزش داشت. در این مطلب، با توجه به وضعیت فعلی بیت کوین، شرایط سه آلت کوین محبوب DOGE، SHIB و TON را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

قیمت دوج کوین در تاریخ ۲۰ مارس (۱ فروردین) به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۰.۱۵ دلار) افزایش یافت و این امر نشان‌دهنده خرید قوی در سطوح قیمتی پایین‌تر است.

نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. اکنون خریداران با افزایش قیمت به بالاتر از ۰.۱۶ دلار سعی دارند مقاومت ۰.۱۹ دلار را به چالش بکشند. این سطح احتمالا به عنوان یک مانع دشوار برای عبور عمل می‌کند. اگر قیمت نتواند از این مقاومت رد شود، احتمالا مدتی را در محدوده بین ۰.۱۲ دلار و ۰.۱۹ دلار نوسان خواهد کرد.

پس از حفظ قیمت بالاتر از ۰.۱۹ دلار و ورود خریداران، احتمالا مرحله بعدی صعود آغاز می‌شود. در این صورت، قیمت ممکن است به ۰.۲۳ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو (SHIB)

عدم موفقیت گاوها در افزایش قیمت شیبا به بالاتر از سطح ۰.۰۰۰۰۲۹ دلار نشان می‌دهد خرس‌ها در رالی‌های بازگشتی دست به فروش می‌زنند.

نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب مسطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۰۰۰۰۲۷ دلار) و RSI بالاتر از نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهند. اگر قیمت بالاتر از خط مقاومت (خط روند رسم شده در نمودار بالا) قرار بگیرد، این تعادل به نفع گاوها متمایل خواهد شد. در این صورت، قیمت شیبا می‌تواند به ۰.۰۰۰۰۳۵ دلار افزایش یافته و در نهایت به مقاومت قوی در ۰.۰۰۰۰۳۹ دلار برسد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت همچنان به کاهش ادامه داده و به زیر ۰.۰۰۰۰۲۳ دلار برسد، این ریزش می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار) گسترش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

با وجود سایه بلند کندل روزانه ۲۲ مارس (۳ فروردین) که مقاومت سفت و سختی از سوی خرس‌ها را نشان می‌داد، گاوها موفق شدند تا قیمت تون کوین را به ۴.۶۰ دلار سوق داده و در حال حااضر به ۴.۸۳ دلار برسانند.

نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۳.۵۴ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهند که گاوها دست بالا را دارند. در حال حاضر، خریداران در سطح فعلی تسلیم نشده‌ و قیمت را به بالاتر از ۴.۶۰ دلار رسانده‌اند. در این صورت، احتمال اینکه قیمت تون مرحله بعدی رالی صعودی خود را تا ۵.۶۴ دلار شروع کند افزایش یافته است.

در صورتی که قیمت از سطح فعلی به شدت کاهش یابد، از سوی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حمایت خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا