تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین، TON و شیبا اینو؛ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

در حالی که هاوینگ بیت کوین را پشت سر گذاشتیم نگاه‌ها به بیت کوین و سپس به آلت کوین‌ها دوخته شده تا جهت بعدی حرکت خود را مشخص کنند. در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، تون کوین (TON) و شیبا اینو (SHIB) را بررسی خواهیم کرد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، بازار منتظر یه جرقه از سمت بیت کوین است تا روند صعودی یا نزولی خود را آغاز کند. در حالی که گمانه‌زنی‌ها در مورد رفتار قیمت بیت کوین پس از هاوینگ متفاوت است، به سراغ ۳ آلت کوین محبوب بازار رفته‌ایم تا نمودار آن‌ها را از نگاه تحلیل تکنیکال بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

سایه بلند در کندل ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) قیمت دوج کوین نشان می‌دهد که گاوها در حال تلاش برای محافظت از حمایت ۰.۱۴ دلار هستند.

نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

احتمالا بازگشت صعودی قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۱۷ دلار) می‌رسد که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، DOGE می‌تواند به خط روند نزولی برسد؛ جایی که خرس‌ها احتمالا فروش تهاجمی را آغاز خواهند کرد.

منطقه بین ۰.۱۴ دلار و ۰.۱۲ دلار احتمالا با خرید قوی از سوی گاوها مواجه خواهد شد، زیرا اگر این حمایت از بین برود، فروش شدیدی آغاز شده و شاهد ریزش قیمت به سمت حمایت مهم ۰.۱۰ دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین (TON) در ۱۸ آوریل (۳۰ فروردین) از خط حمایت الگوی کانال صعودی به سمت بالا بازگشت که نشان می‌دهد گاوها همچنان با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

در ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) گاوها قیمت را به ۷.۲۳ دلار رساندند، اما سایه بلند روی کندل روزانه، فروش تهاجمی خرس‌ها را در نزدیکی خط مقاومت کانال نشان می‌دهد. به این ترتیب، TON ممکن است چند روز دیگر در این کانال باقی بماند.

لغزش قیمت به زیر این کانال نشانگر تغییر احتمالی روند در کوتاه مدت خواهد بود. در این صورت ممکن است قیمت به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۴.۷۰ دلار) کاهش یابد. در مقابل، شکست قیمت از بالای کانال می‌تواند درهای یک رالی صعودی را به سمت ۸.۵۶ دلار و سپس به ۱۰ دلار باز کند.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در چند روز گذشته نزدیک به ۰.۰۰۰۰۲۲ دلار در نوسان بوده که نشان‌دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت کاهش یافته و به زیر ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار برسد، SHIB می‌تواند مرحله بعدی نزول قیمت را تا ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار آغاز کند. این سطح ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کند، اما اگر خرس‌ها غالب شوند، احتمال ادامه اصلاح و ریزش تا ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار وجود دارد.

در صورتی که قیمت افزایش یافته و بالای خط روند نزولی باقی بماند، برتری به دست خریداران خواهد افتاد. در این صورت، شیبا اینو به تدریج می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار و پس از آن تا ۰.۰۰۰۰۳۹ دلار افزایش یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا