تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین، ریپل، کاردانو و آوالانچ؛ ۷ فروردین ۱۴۰۳

قیمت دوج کوین از زمان ریزش چند روز اخیر، بازگشت نسبتا خوبی را تجربه کرده است. در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت DOGE را به همراه سه آلت کوین برتر بازار شامل ADA، XRP و AVAX را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، پس از چند روز اصلاح قیمت، آخرین هفته ماه مارس مثبت آغاز شد و در این میان آلت کوین‌هایی از جمله دوج کوین از زمان اصلاح تاکنون رشد خوبی داشته‌اند. در ادامه، سطوح حمایت و مقاومت ۴ آلت کوین بازار را بررسی خواهیم کرد تا رفتار آن‌ها را در روزهای آتی ارزیابی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)

رشد قیمت دوج کوین از زمان اصلاح به مقاومت سرسخت ۰.۱۹ دلار رسیده است؛ جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها دفاعی قوی از آن داشته باشند. Dogecoin اخیرا از میانگین‌های متحرک ساده ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ هفته‌ای قیمت خود عبور کرده و به تثبیت قیمت طولانی مدت ۲۰ ماهه خود پایان داده است. همچنین، میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای آن بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ هفته‌ای آن قرار گرفته که نشان دهنده یک تغییر صعودی است.

از این رو، از نظر فرکتالی شباهت‌های قابل توجهی بین قیمت فعلی DOGE و اواخر سال ۲۰۲۰ وجود دارد. زمانی که دوج کوین در اوایل سال ۲۰۲۱ بیش از ۱٬۰۰۰٪ افزایش یافت.

نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۱۵ دلار) در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران از سطح فعلی دست نکشیده و تسلیم نشوند، احتمال صعود به بالای ۰.۱۹ دلار افزایش می‌یابد. در این صورت، قیمت DOGE می‌تواند به ۰.۲۳ دلار و متعاقبا به ۰.۳۰ دلار جهش کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد دوج کوین ممکن است به نوسان در محدوده بین ۰.۱۲ تا ۰.۱۹ دلار ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت XRP

قیمت XRP در چند روز گذشته پیرامون میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار زیر، ۰.۶۲ دلار) حرکت کرده است که نشان از کشمکش بین خریداران و فروشندگان دارد.

نمودار قیمت XRP در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت XRP در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

مسطح شدن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی، برتری واضحی را برای گاوها و خرس‌ها نشان نمی‌دهد. به این ترتیب، قیمت XRP می‌تواند برای مدتی بین خط روند صعودی و ۰.۶۷ دلار در نوسان باشد.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۶۷ دلار برسانند، ریپل می‌تواند به مقاومت ۰.۷۵۴ دلار برسد. انتظار می‌رود خرس‌ها به شدت از این سطح دفاع کنند.

در صورت نزول، افت قیمت به زیر خط روند صعودی برتری را به دست خرس‌ها خواهد داد. در این صورت، ریزش XRP می‌تواند تا ۰.۵۲ دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو پس از ریزش اخیر مجددا افزایش یافته و اکنون به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار زیر، ۰.۶۶ دلار) رسیده است؛ مقاومتی که باید مراقب آن بود.

نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت از این مقاومت سربار کاهش یابد، نشان می‌دهد خرس‌ها همچنان به هر افزایش قیمتی به عنوان یک فرصت فروش نگاه می‌کنند. در این صورت، قیمت ADA می تواند دوباره به ۰.۵۷ دلار کاهش یابد. اگر این حمایت از بین برود، یک الگوی سر و شانه تکمیل خواهد شد که یک الگوی نزولی است.

برعکس، اگر قیمت به بالای ۰.۷۰ دلار برسد، نشان می‌دهد گاوها به بازی بازگشته‌اند. در این صورت، آن‌ها تلاش خواهند کرد تا به مقاومت سربار در ۰.۸۱ دلار صعود کنند. اگر این سطح نیز شکسته شود، مقاومت بعدی احتمالا ۰.۹۲ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ (AVAX)

قیمت آوالانچ در چند روز گذشته بالاتر از سطح ۵۰ دلار باقی مانده است که نشان دهنده تقاضای قوی گاوهاست.

نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها دست بالا را دارند. یک مقاومت کوچک در ۵۸ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از آن قیمت AVAX می‌تواند مقاومت مهم ۶۵ دلار را دوباره آزمایش کند. خرس‌ها احتمالا دفاعی قوی از این سطح خواهند داشت، اما در صورت غلبه بر آن، مرحله بعدی روند صعودی تا ۸۷ دلار ادامه خواهد داشت.

اگر خرس ها بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر ۵۰ دلار برگردانند. در این صورت، احتمالا فشار فروش افزایش یافته و می‌تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۴۴ دلار) برساند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا