تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین، شیبا اینو و XRP؛ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

در حالی که دوج کوین و شیبا اینو در این مدت به خاطر هیجانات پیرامون میم کوین‌ها با اندکی افزایش قیمت روبرو بودند، قیمت XRP نیز به دلیل اخبار منتشر شده از پاسخ ریپل به دادخواست کمیسیون بورس با نوساناتی مواجه بود. اکنون اما هر سه آلت کوین به دنبال کاهش بیت کوین در حال نزول هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، ریپل لبز موضع خود را در پرونده ۲۹ ماه می (۹ خرداد) به قاضی آنالیسا تورس در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک بیان کرد. در ابتدا دو بحث اصلی SEC را به چالش کشید. اولا، ادعای SEC مبنی بر اینکه وضعیت مالی فعلی ریپل «برای تصمیمات دادگاه مهم است.» ثانیا، ریپل ادعای SEC مبنی بر «کهنه» بودن اطلاعات ارائه شده را، همانطور که SEC در اعتراض خود در اوایل ماه جاری اعلام کرد، رد کرد.

در این مطلب، به تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و ریپل (XRP) خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

گاوها نتوانستند قیمت دوج کوین را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار زیر، ۰.۱۶ دلار) نگه دارند که نشان می‌دهد خرس‌ها دست به کار شده‌اند.

نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران بر سد ۰.۱۸ دلار غلبه کنند، DOGE احتمالا تا ۰.۲۱ دلار صعود خواهد کرد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، نشان می‌دهد گاوها تسلیم شده‌اند. در این صورت، قیمت می‌تواند به ۰.۱۴ دلار کاهش یابد و برای چند روز دیگر در محدوده ۰.۱۲ تا ۰.۱۷ دلار باقی بماند.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در ۲۷ می (۷ خرداد) از الگوی مثلث متقارن بالا رفت و نشان داد که عدم قطعیت در بازار به نفع گاوها تمام شده است.

نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت شیبا اینو در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۰.۰۰۰۰۲۵ دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد و نشان می‌دهد گاوها دست بالا را دارند. یک مقاومت جزئی در ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار وجود دارد، اما عبور از آن محتمل است. در این صورت ممکن است قیمت SHIB تا ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، احتمالا در میانگین‌های متحرک حمایت خواهد شد. خرس‌ها باید قیمت را به زیر این سطوح حمایت بکشند تا بتوانند آن را به سمت سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)

قیمت XRP در چند روز گذشته به میانگین‌های متحرک چسبیده بود که نشان‌دهنده عدم خرید یا فروش تهاجمی توسط معامله‌گران است.

نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک باقی بماند، XRP می‌تواند به سمت خط روند صعودی (حمایت داینامیک) حرکت کند. اگر قیمت با قدرت از این خط حمایت بلند شود، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت ریپل را به بالای ۰.۵۷ دلار برسانند. به این ترتیب، یک الگوی مثلث صعودی تکمیل خواهد شد.

از سوی دیگر، شکست قیمت و بسته شدن کندل در زیر خط حمایت، الگوی مثلث را باطل کرده و درها را برای سقوط به حمایت مهم ۰.۴۶ دلار باز می‌کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا