تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

در حالیکه به انقضای قراردادهای آپشن بیت کون و اتریوم در روز جمعه نزدیک می‌شویم، بازار گارد نزولی به خود گرفته و آلت کوین‌ها نیز از مقاومت‌های پیش رو ریجکت شده‌اند. آیا گاوها در افت قیمت‌ها منتظر خرید هستند؟ در این مطلب، به بررسی تحلیل تکنیکال سه آلت کوین برتر بازار خواهیم پرداخت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اتریوم پس از آنکه نتوانست از سد ۴٬۰۰۰ دلار عبور کند، اندکی کاهش یافته و به نظر می‌رسد در حال جمع‌آوری نقدینگی برای صعود مجدد است. دو آلت کوین دیگر یعنی BNB و سولانا نیز رفتار مشابهی را نشان می‌دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۲۷ می (۷ خرداد) نتوانست از ۳٬۹۷۷ دلار عبور کند و نشان داد خرس‌ها به شدت از منطقه مقاومت ۴٬۰۰۰ تا ۴٬۱۰۰ دلار دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اولین حمایت در جهت نزول قیمت، سطح شکست ۳٬۷۳۰ دلار است. اگر گاوها این سطح را به حمایت تبدیل کنند، ETH یک بار دیگر تلاش خواهد کرد تا از مقاومت ۴٬۱۰۰ دلار عبور کند. اگر این مقاومت هم شکسته شود، اتریوم ممکن است تا ۴٬۸۶۸ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر کاهش قیمت ادامه یافته و به زیر ۳٬۷۳۰ دلار برسد، این امر نشان‌دهنده تلاش خرس‌ها برای به دست گرفتن کنترل بازار است. در این صورت، قیمت اتریوم می‌تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۳٬۵۳۷ دلار) و متعاقبا به ۳٬۰۵۰ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

گاوها در چند روز گذشته قیمت BNB را بالاتر از میانگین‌های متحرک نگه داشته‌اند، اما نتوانستند آن را به مقاومت ۶۳۵ دلار برسانند.

نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اولین نشانه ضعف، شکست قیمت و نزدیک شدن به زیر خط روند صعودی خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد، الگوی کلاسیک مثلث صعودی عمل نخواهد کرد و قیمت BNB می‌تواند به ۵۳۶ دلار و سپس به ۴۹۵ دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک به سمت بالا جهش کند و به بالای ۶۳۵ دلار برسد، الگوی صعودی را تکمیل خواهد کرد. پس از آن قیمت می‌تواند به ۶۹۲ دلار و متعاقبا به هدف این الگو در ۷۷۵ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

گاوها با موفقیت سولانا را بالاتر از سطح ۱۶۲ دلار نگه داشتند، اما نتوانستند صعود قیمت را حفظ کنند.

نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت سولانا نتواند صعود کند، خرس‌ها تشویق خواهند شد تا قیمت را به زیر ۱۶۲ دلار بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، SOL ممکن است به ۱۴۰ دلار سقوط کند و متعاقبا به حمایت مهمی در نزدیکی ۱۱۶ دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، قیمت SOL می‌تواند به ۱۸۹ دلار صعود کند. خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا این رالی بازگشتی را در قیمت ۱۸۹ دلار متوقف کنند، اما احتمالا گاوها از این سطح عبور می‌کنند. در این صورت، قیمت می‌تواند به مقاومت مهم ۲۰۵ دلار برسد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا