تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت MNT ،NEAR ،BNB و RNDR؛ ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

در شرایطی که بیت کوین به سطوح مقاومت سربار خود نزدیک می‌شود، نمودار قیمت ۴ ارز دیجیتال برتر را بررسی کرده‌ایم که از نظر تکنیکالی قوی به نظر می‌رسند و ممکن است بتوانند به صعود خود ادامه دهند.

به گزارش میهن بلاکچین، BNB، نیر (NEAR)، منتل (MNT) و رندر (RNDR) ۴ آلت کوینی هستند که احتمال صعود آن‌ها وجود دارد. هر چند لازم به یادآوری نیست که معمولا رفتار قیمت آلت‌کوین‌ها به عملکرد قیمت بیت کوین وابسته است.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB در چند روز گذشته در محدوده بین ۴۹۵ تا ۵۳۵ دلار نوسان داشته که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضاست.

نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

خریداران در ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت) قیمت را به بالاتر از میانگین‌های متحرک رساندند که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. به این ترتیب، قیمت BNB می‌تواند به سمت مقاومت سربار ۶۳۵ دلار حرکت کند؛ جایی که احتمالا با فروش تهاجمی خرس‌ها مواجه خواهیم شد. اگر قیمت از ۶۳۵ دلار به شدت کاهش یابد، نوسانات در محدوده فوق‌الذکر ممکن است برای مدتی طولانی‌تر ادامه یابد.

ترند بعدی احتمالا با شکست ۶۳۵ دلار به سمت بالا یا ۴۹۵ دلار به سمت پایین آغاز خواهد شد. اگر سطح ۶۳۵ دلار شکسته شود، BNB می‌تواند مسیر صعود خود را به سمت ۶۹۲ دلار آغاز کند. در مقابل، کاهش قیمت به زیر ۴۹۵ دلار می‌تواند زمینه‌ساز کاهش قیمت به ۴۶۰ دلار باشد.

نمودار قیمت BNB در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت BNB در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ دور‌ه‌ای صعودی شده و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. یک مقاومت جزئی در ۵۸۵ دلار وجود داشته، اما با عبور از این سطح، BNB به ۶۰۰ دلار رسیده و احتمالا می‌تواند به ۶۳۵ دلار برسد. خرس‌ها احتمالا نزدیک به سطح ۶۳۵ دلار یک دفاع قوی خواهند داشت.

در صورت کاهش قیمت و شکست میانگین‌های متحرک به سمت پایین، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. در این صورت، احتمال ریزش قیمت به ۵۴۰ دلار و سپس به ۵۱۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR)

قیمت NEAR در داخل یک الگوی کانال نزولی قرار گرفته است که نشان می‌دهد این روند به نفع خرس‌هاست.

نمودار قیمت NEAR در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت NEAR در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

با این حال، عبور قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۶.۱۵ دلار) نشان می‌دهد فشار فروش ممکن است در کوتاه مدت کاهش یابد. نیر پس از یک مبارزه طولانی، موفق شده از سطح ۵.۹۰ دلار عبور کند که نشان می‌دهد گاوها دارای برتری نسبی هستند و این سطح را به حمایت تغییر داده‌اند. در حال حاضر، NEAR در یک تلاش صعودی خود را به خط مقاومت این کانال رسانده است؛ جایی که خرس‌ها احتمالا فروش تهاجمی خواهند داشت. اگر قیمت به شدت از این خط مقاومت کاهش یابد، این امر نشان می دهد که ممکن است قیمت برای مدتی در داخل این کانال باقی بماند.

نمودار قیمت NEAR در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت NEAR در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر خریداران بخواهند دست بالا را به دست آورند، باید قیمت نیر را به بالای کانال هدایت کنند. در صورت موفقیت، شاهد یک تغییر روند کوتاه مدت خواهیم بود که می‌تواند قیمت NEAR را به ۸ دلار و سپس به ۹ دلار افزایش دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان می‌دهد شکست ۵.۹۰ دلار ممکن است یک تله گاوی باشد. در این صورت قیمت ابتدا به ۵ دلار و بعد از آن به خط حمایت کانال کاهش خواهد یافت.

تحلیل قیمت منتل (MNT)

قیمت منتل پس از چند روز نوسان بین میانگین‌های متحرک، در ۲۰ آوریل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۱.۱۸ دلار) خارج شد. این امر نشان می‌دهد گاوها در حال تلاش برای به دست گرفتن برتری در بازار هستند.

نمودار MNT در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت MNT در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

با این حال، سایه بلند روی کندل ۲۱ آوریل نشان می‌دهد خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند و در تلاش هستند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. اگر آن‌ها موفق شوند، ممکن است گاوها را به دام بیندازند و قیمت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۱.۰۹) کاهش دهند. شکست قیمت به زیر این سطح می‌تواند قیمت MNT را به ۱ دلار کاهش دهد.

برعکس، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، نشان می‌دهد گاوها در حال دفاع از این سطح هستند. به این ترتیب، قیمت می‌تواند تا سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی یعنی تا ۱.۳۲ دلار افزایش یابد و اگر این سطح نیز شکسته شود، مانع بعدی ۱.۵۱ دلار خواهد بود.

نموار قیمت MNT در تایم فریم ۴ ساعته
نموار قیمت MNT در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، گاوها قیمت را به بالای الگوی مثلث متقارن رسانده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. اگر قیمت از میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای عبور کند، احتمال صعود به بالای ۱.۲۵ دلار را افزایش می‌دهد. در این صورت، قیمت می‌تواند به ۱.۳۲ دلار افزایش یابد.

در عین حال، خرس‌ها احتمالا برنامه های دیگری نیز خواهند داشت. آنها سعی خواهند کرد تا قیمت را به داخل الگوی مثلث برگردانند. این کار ممکن است گاوها را به دام بیاندازد و شکست از پایین مثلث برتری را به دست خرس‌ها داد. در این صورت، احتمال ریزش قیمت به ۱ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

قیمت رندر (RNDR) چند روزی در فاز اصلاحی قرار داشت، اما گاوها در تلاش هستند تا با بالا بردن قیمت به بالای خط روند نزولی، بازگشت خود به بازار را نشان دهند.

نمودار قیمت RNDR در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت RNDR در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۸.۹۰ دلار) مسطح شده و RSI تا نقطه میانی افزایش یافته است که نشان می‌دهد خرس ها در حال از دست دادن کنترل خود در بازار هستند. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، RNDR احتمالا تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۹.۹۵ دلار) و سپس به ۱۲ دلار افزایش خواهد یافت.

در عوض، اگر قیمت کاهش یافته و زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بماند، نشان‌دهنده یک شکست جعلی خواهد بودد. در این صورت، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به ۷ دلار و سپس به ۶ دلار برسانند.

نمودار قیمت RNDR در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت RNDR در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته؛ میانگین‌های متحرک یک تقاطع صعودی را تشکیل داده‌اند که نشان‌دهنده برتری خریداران است. با این حال، خرس‌ها ممکن است در ۹.۵۰ دلار چالشی را برای گاوها ایجاد کنند. اگر قیمت از این مقاومت سربار کاهش یابد اما در میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای حمایت شود، نشان‌دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در نزول خواهد بود. این امر چشم‌انداز یک رالی صعودی به ۱۰.۵۰ دلار را افزایش می‌دهد.

برخلاف این فرضیه، شکست قیمت به زیر میانگین‌های متحرک نشان می‌دهد شکست اخیر یک تله گاوی بوده است. در این صورت، قیمت می‌تواند به ۷ دلار کاهش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا