تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۷ فروردین ۱۴۰۳

قیمت بیت کوین به بالای ۷۰٬۰۰۰ دلار رسیده است که نشان می‌دهد گاوها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. در حالی که BTC این هفته را مثبت آغاز کرده و در تلاش است تا بالای سطح ۷۰٬۰۰۰ دلار باقی بماند، تحلیلگران امیدوارند پس از پنج روز خروج متوالی سرمایه از ETFهای اسپات بیت کوین در هفته گذشته، وضعیت معکوس شود.

به گزارش میهن بلاکچین، گلدمن ساکس گفته مشتریانش تمایل زیادی به آینده و گزینه‌های پیشنهادی این شرکت نشان می‌دهند. مکس مینتون (Max Minton)، رییس دارایی‌های دیجیتال گلدمن آسیا پاسیفیک گفت که مشتریان بزرگ این شرکت پس از راه‌اندازی ETFهای بیت کوین، علاقه بیشتری به بخش کریپتو نشان می‌دهند.

در نتیجه، تقاضا برای ETFهای اسپات بیت کوین به احتمال زیاد از سقوط شدید بیت کوین جلوگیری خواهد کرد. بنابراین، اصلاحات عمیق نخواهند بود، زیرا فعالان بازار برای خرید در ریزش‌ها وارد بازار می‌شوند.

با توجه به این شرایط در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار زیر، ۳٬۵۲۱ دلار) در ۲۵ مارس (۶ فروردین) عبور کرده است که نشان می‌دهد گاوها برتری خود را نشان داده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند، نشان می‌دهد احتمالا فاز اصلاحی به پایان رسیده است. در این صورت، قیمت ETH می‌تواند تا ۳٬۶۷۹ دلار افزایش یابد و پس از آن به مقاومت سربار در ۴٬۰۹۴ دلار صعود کند.

اگر قیمت از ۳٬۶۷۹ دلار کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ریزش کند، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت نقض خواهد شد. این امر می‌تواند نشان‌دهنده شروع یک اصلاح عمیق‌تر به ۳٬۰۵۶ دلار و سپس ۲٬۸۶۸ دلار باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB از مقاومت سربار ۵۹۰ دلار بالاتر رفته که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و RSI در ناحیه مثبت نشان می‌دهند که کمترین مقاومت در مسیر صعود وجود دارد. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۵۹۰ دلار حفظ کنند، احتمالا BNB شتاب بیشتری خواهد گرفت و به ۶۴۵ دلار می‌رسد. این سطح ممکن است چالش بزرگی برای گاوها باشد، اما در صورت غلبه بر آن مقاومت بعدی برای توقف قیمت در ۶۹۲ دلار خواهد بود.

نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر خرس‌ها بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۵۳۴ دلار) برسانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، ممکن است قیمت تا سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی یعنی ۵۰۰ دلار ریزش کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)

قیمت سولانا در ۲۴ مارس (۵ فروردین) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار زیر، ۱۶۸ دلار) بازگشت که نشان می‌دهد احساسات معامله‌گران مثبت باقی مانده و آن‌ها با کاهش قیمت‌ها خرید می‌کنند.

نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

گاوها سعی خواهند کرد قیمت SOL را به مقاومت قوی ۲۰۵ دلار برسانند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسیده و برای چند روز بین این دو سطح باقی بماند.

شکست این سطح و بسته شدن کندل بالای ۲۰۵ دلار نشان‌دهنده شروع مرحله بعدی روند صعودی است. در این صورت، قیمت ممکن است تا ۲۴۳ دلار و در نهایت به ۲۶۰ دلار افزایش یابد. در صورت نزول قیمت، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و همچنین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۱۳۴ دلار) حمایت‌های قوی هستند که از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری خواهند کرد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا