تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON) و آوالانچ (AVAX)؛ ۱۱ تیر ۱۴۰۳

ضعف اخیر بیت کوین قیمت چندین آلتکوین را پایین آورد، اما به نظر می‌رسد دو آلت کوین تون کوین (TON) و آوالانچ (AVAX) به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، تون کوین یکی از رمز ارزهایی است که با وجود نزولی شدن بازار در چند وقت اخیر، مقاومت خوبی از خود به نمایش گذاشت و فعالیت نهنگ‌های آن نیز به شدت افزایش یافته است. آوالانچ نیز پس از ریزش اخیر قیمت خود به نظر می‌رسد برای صعود آماده می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

قیمت تون کوین (TON) در تلاش برای ماندن بالای ۷.۶۷ دلار است، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۷.۴۳ دلار) برسد.

نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهند که مسیر صعودی هموار بوده و دارای کمترین مقاومت است. اگر گاوها قیمت TON را به بالای ۷.۶۷ دلار برسانند، مقاومت مهم ۸.۲۹ دلار می‌تواند دوباره آزمایش شود. اگر قیمت از این سطح عبور کند، احتمال صعود تا ۱۰ دلار افزایش می‌یابد.

اما اگر قیمت به شدت کاهش یافته و به زیر ۶.۶۰ دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. در این صورت، یک الگوی سروشانه نزولی تکمیل خواهد شد که هدف آن ۴.۹۱ دلار است.

نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت تون کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار قیمت در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد گاوها در حال خرید در افت قیمت به سمت 50-SMA هستند. اگر قیمت به بالاتر از ۷.۶۷ دلار افزایش یابد، تون کوین می‌تواند مسیر صعودی خود را تا ۸.۲۹ دلار آغاز کند. با این حال، بعید است که خرس‌ها به راحتی تسلیم شوند و احتمالا در قیمت‌های ۷.۸۷ دلار و ۸.۱ دلار، چالشی قوی ایجاد خواهند کرد.

اولین نشانه ضعف، شکست و بسته شدن کندل قیمت زیر 50-SMA خواهد بود که نشان‌دهنده فروش توسط معامله‌گران کوتاه مدت است. در این صورت قیمت تون کوین ممکن است به ۷ دلار و متعاقبا به ۶.۷۷ دلار کاهش یابد. انتظار می‌رود خریداران به شدت از منطقه بین ۶.۶۶ تا ۶.۷۷ دلار دفاع کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ (AVAX)

خریداران در تلاش هستند تا قیمت آوالانچ را در بالای مقاومت ۲۹ دلار حفظ کرده تا بهبودی قوی را آغاز کنند.

نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

نشانه این حرکت صعودی این است که خریداران میدان را به خرس‌ها واگذار نکرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد گاوها فشار خرید خود را حفظ کرده و این امر احتمال شکست این مقاومت را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت AVAX می‌تواند تا SMA 50 روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۳۲.۸۷ دلار) افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش پیدا کند، نشان می‌دهد خرس‌ها سطح ۲۹ دلار را به مقاومت تغییر داده‌اند. در این صورت، قیمت ممکن است پایین‌ترین سطح روزانه ۲۴ ژوئن (۴ تیر) یعنی ۲۳.۵۱ دلار را دوباره آزمایش کند.

نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت آوالانچ در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد آوالانچ در حال تلاش برای تشکیل یک الگوی سروشانه معکوس است که با یک شکست و بسته شدن کندل قیمت بالای ۲۹ دلار تکمیل می‌شود. پس از آن، قیمت می‌تواند یک رالی را تا هدف این الگو یعنی ۳۴.۵۰ دلار آغاز کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یافته و به زیر 20-EMA برسد، احتمال برداشت سود توسط معامله‌گران کوتاه مدت افزایش می‌یابد. در این صورت، ممکن است قیمت به 50-SMA و در نهایت به ۲۳.۵۱ دلار کاهش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا