تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا؛ ۴ فروردین ۱۴۰۳

در این مطلب، با بررسی تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB و سولانا شرایط فعلی آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، اغلب آلت کوین‌ها به دنبال اصلاح قیمت بیت کوین وارد فاز ریزشی شدند و در این میان برای سولانا و BNB که رشد قیمت فوق‌العاده‌ای را تجربه کردند، این ریزش حکم یک استراحت را داشته است. قیمت اتریوم نیز به دنبال انتشار اخباری مبنی بر احتمال طبقه‌بندی شدن به عنوان اوراق بهادار تا حدی متوقف شده است. در این مطلب، شرایط فعلی این سه آلت کوین را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم در تاریخ ۲۰ مارس (۱ فروردین) از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار پایین، ۳٬۱۶۱ دلار) برگشت، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۳٬۵۳۷ دلار) برسانند.

نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

قیمت ETH در ۲۲ مارس (۳ فروردین) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نتوانست عبور کند و این امر نشان می‌دهد احساسات منفی شده و معامله‌گران در رالی‌ها دست به فروش می‌زنند. فروشندگان یک تلاش دیگر برای شکست حمایت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه انجام خواهند داد. در صورت موفقیت، قیمت اتریوم ممکن است به ۲٬۷۱۷ دلار سقوط کند.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برگردد، نشان می‌دهد اتریوم ممکن است بین میانگین‌های متحرک باقی بماند. حرکت صعودی زمانی می‌تواند آغاز شود که قیمت بالاتر از ۳٬۷۰۰ دلار قرار گیرد. در این صورت، احتمال افزایش قیمت تا مقاومت سربار ۴٬۱۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB در تاریخ ۲۰ مارس (۱ فروردین) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۵۲۰ دلار) عبور کرد، اما این صعود در نزدیکی ۵۹۰ دلار با مقاومت روبرو شد.

نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

سایه بلند کندل ۲۲ مارس (۳ فروردین) نشان‌دهنده فروش در نزدیکی ۵۹۰ دلار است. خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسانده و دروازه‌ها را برای ریزش قیمت و شکست سطح ۴۶۰ دلار باز کنند. این سطح احتمالا شاهد خرید تهاجمی از سوی گاوها خواهد بود.

در صورت صعود قیمت، عبور از ۵۹۰ دلار می‌تواند قیمت BNB را به مقاومت سربار و سفت و سخت ۶۴۵ دلار سوق دهد. اگر این مقاومت شکسته شود، صعود احتمالا ادامه یافته و قیمت می‌تواند به ۶۹۲ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)

قیمت سولانا در تاریخ ۲۰ مارس (۱ فروردین) شاهد خرید قوی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار پایین، ۱۶۳ دلار) بود، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از ۲۰۵ دلار برسانند.

نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت سولانا در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

عدم شکست مقاومت سربار نشان می‌دهد خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. اگر کاهش قیمت ادامه یافته و به زیر ماینگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان‌دهنده آن است که خرس‌ها دست بالا را دارند. در این صورت، قیمت سولانا می‌تواند تا حمایت قوی ۱۲۶ دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالا رود، نشان می‌دهد گاوها همچنان در کاهش قیمت‌ها خرید می‌کنند. در این صورت، احتمال افزایش تا ۲۰۵ دلار وجود دارد. پس از آن، قیمت می‌تواند به ۲۶۷ دلار صعود کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا