اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار خارجیاخبار عمومی

خاموشی مطلق برای ارز دیجیتال تلگرام؛ شبکه آزمایشی TON تا یک ماه دیگر غیرفعال می شود

کاربران باید تاییدکنندگان شبکه آزمایشی خود را نصب کنند تا بتوانند به استفاده از شبکه ادامه دهند. اگرچه پروژه بلاک چین تلگرام به اسم شبکه متن باز تلگرام (TON) در ماه می ۲۰۲۰ کاملا لغو شد، اما به نظر می‌رسد شبکه آزمایشی TON تا یک سال دیگر به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

در به روزرسانی ۶ جولای، گروه توسعه دهنده رسمی TON در تلگرام اعلام کرد که پشتیبانی از شبکه آزمایشی TON را متوقف خواهد کرد. تاییدکنندگان باقی مانده نیز تا تاریخ ۱ آگوست خاموش خواهند شد. در این پست، توصیه شد که شرکت کنندگان در این شبکه تمام اطلاعات خود را ذخیره کرده و فرآیندهای آزمایش خود را متوقف کنند.

علیرغم آنکه غیرفعال شدن شبکه تا کمتر از یک ماه دیگر برنامه ریزی شده است، اما شرکت کنندگان شبکه پس از حذف شبکه آزمایشی هم چنان می‌توانند آزمایشات خود را ادامه دهند. بدین منظور، کاربران می‌توانند تاییدکنندگان شبکه آزمایشی خود را نصب کنند. این موضوع با جزییات کامل در سه سند مجزا شامل دستورالعمل های لازم برای نود کامل، تاییدکنندگان و توکن های آزمایشی گرام توضیح داده شده است.

شبکه آزمایشی در سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه شده است

تلگرام در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۹، شبکه آزمایشی TON را عرضه کرد. طبق برنامه ریزی های موجود، تلگرام در تاریخ ۳۱ اکتبر سال گذشته نسخه آزمایشی آلفا کیف پول iOS را برای توکن اصلی خود یعنی توکن گرام را عرضه کرد. اما برنامه های TON هرگز به طور کامل محقق نشد، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ناگهان ICO تلگرام به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار را غیرقانونی خواند.

تلگرام پس از کشمکش های قانونی طولانی مدت با قانونگذاران آمریکا تصمیم گرفت پروژه TON را متوقف کند و مطابق با حکم نهایی دادگاه، ۱.۲ میلیارد دلار را به سرمایه گذاران برگرداند. طبق اعلان رسمی پاول دوروف (Pavel Durov) مدیرعامل تلگرام، این شرکت تا تاریخ ۲۵ ژوئن، بیش از ۱.۲ میلیارد دلار را به سرمایه گذاران برگردانده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا