اخبار کوتاه

تسلا ۷۵٪ از بیت کوین های خود را در ۳ ماه گذشته فروخته است

گزارش منتشر شده از درآمد شرکت تسلا، متعلق به ایلان ماسک، نشان می‌دهد که این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، ۹۳۶ میلیون دلار از دارایی بیت کوین خود را فروخته است. با این فروش شرکت تسلا دارایی بیت کوین را ۷۵٪ کاهش داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، گزارش درآمدهای سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲ شرکت تسلا که چهارشنبه منتشر شد، زیر عنوان «درآمد حاصل از فروش دارایی‌های دیجیتال» مبلغ ۹۳۶ میلیون دلار را حاصل از فروش دارایی بیت کوین ثبت کرده است. این شرکت در حال حاضر ۲۱۸ میلیون دلار بیت کوین دارد.

شرکت تسلا در ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین در رنج قیمت ۲۳ تا ۲۷ هزار دلار سرمایه‌گذاری کرد. ایلان ماسک در تابستان ۱۴۰۰ در گفت و گو با جک دورسی تاکید کرده بود که تسلا و اسپیس‌‎اکس قصد فروش موجودی بیت کوین خود را ندارند. اخبار فروش بیت کوین تسلا در حالی منتشر می‌شود که قیمت بیت کوین به تازگی وارد رنج ۲۴٬۰۰۰ دلار شده بود. بازار به انتشار این خبر واکتش منفی نشان داد و قیمت بیت کوین اندکی پس از انتشار این خبر تا ۲۲٬۹۴۹ دلار کاهش یافت. میهن بلاکچین در گزارش جداگانه‌ای ابعاد مختلف این اتفاق و تاثیر آن بر بازار را بررسی کرده است.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا