اخبار خارجی

کمپانی غول استیبل کوین، تتر ، ارز دیجیتال با پشتوانه طلا عرضه میکند!

شرکت تتر (Tether Ltd) غول عرصه استیبل کوین به تازگی ارز دیجیتال با پشتوانه طلا عرضه کرده است که قیمتی متناظر با این فلز ارزشمند دارد. این خبر در تاریخ ۲۳ ژانویه از طریق وبسایت تتر اعلام شد.
هر توکن تتر گلد (Tether Gold) یا XAUT پشتوانه یک به یک با ۱ اونس طلا دارد. در حال حاضر ۳۹۹۰.۲۲۵ توکن XAUT در گردش وجود دارد، یعنی ارزش بازار این ارز دیجیتال کوین تقریبا ۶.۳ میلیون دلار است.
اگرچه صرافی ها باید حداقل ۵۰ توکن XAUT به ارزش ۷۸۵۰۰ دلار خریداری کنند، اما سرمایه گذاران معمولی می‌توانند کسری از این توکن را از طریق صرافی ها بخرند.
بیتفینکس شرکت خواهرخوانده Tether به اولین صرافی بزرگ ارز دیجیتال تبدیل شده که تتر گلد را به فهرست خود اضافه کرده است.‌ در حال حاضر قیمت توکن XAUT در صرافی ها ۱۵۷۰ دلار است.

ویژگی های کاربردی تتر گلد

تتر مدعی است که وثیقه این ارز دیجیتال کاملا ایمن است. ذخیره طلای تتر گلد در صندوق های سوییس با بهترین امنیت و اقدامات ضدسرقت نگهداری می‌شود. دارندگان این کوین می‌توانند شماره سریال شمش طلای خود را در وبسایت تتر جستجو کنند. بدون حسابرسی، مدرکی در خصوص این موضوع وجود ندارد که آیا تتر شمش های طلای مورد نظر را در اختیار دارد یا خیر، اما این این اقدام به سرمایه گذاران سطحی از اطمینان را ارائه می‌دهد.

Tether هم چنین آپشن های بیشتری برای کسانی که یک توکن کامل در اختیار دارند ارائه می‌دهد. سرمایه گذاران می‌توانند طلای خود را به صورت فیزیکی تحویل بگیرند یا آن را با پول نقد مبادله کنند. به علاوه، توکن XAUT را می‌توان در بلاک چین های ترون و اتریوم انتقال داد و تراکنش های آن را نیز می‌توان در مرورگرهای بلاک نظیر اتراسکن رصد و پیگیری کرد.

رقابت استیبل کوین ها

XAUT تنها کوین از این نوع نیست. شرکت معاملات ارز دیجیتال پکسوس (Paxos) استیبل کوین مشابهی با تتر گلد به اسم PAX در سپتامبر سال گذشته عرضه کرده است. چندین پروژه کوچک دیگر نیز در صدد معرفی ارز دیجیتال با پشتوانه طلا هستند اما تاکنون اکثر آنها به موفقیتی دست نیافته اند.

یکی از موفق ترین کوین های دارای پشتوانه طلا به اسم دیجیکس (Digix) در مقطع کوتاهی در آگوست ۲۰۱۸ و ژانویه ۲۰۱۹ با افزایش حجم معاملات مواجه شد. هرچند، تقاضا برای توکن DGX کم است و کاربران رای داده اند تا سرمایه های این توکن در ماه جاری به سرمایه گذاران برگردانده شود.

علیرغم پتانسیل های ارائه شده توسط استیبل کوین های دارای پشتوانه طلا و سایر پشتوانه ها، استیبل کوین های دارای پشتوانه دلار نظیر USDT هم چنان محبوب ترین انتخاب کاربران هستند. این موضوع می‌تواند به دلیل این باشد که تتر اولین استیبل کوین بازار است یا شاید به دلیل محبوبیت کلی دلار باشد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا