اخبار آلتکوین

دلار مصنوعی جدید تتر؛ aUSDT، استیبل کوین دلاری با پشتوانه طلا

تتر که به طور گسترده به عنوان صادرکننده اصلی استیبل کوین‌های وابسته به دلار شناخته می‌شود، در حال ورود به دسته جدیدی از ارزهای دیجیتال مصنوعی است که aUSDT اولین محصول آن است. شرکت تتر روز دوشنبه یک پلتفرم جدید استخراج توکن به نام الوی (Alloy) در شبکه اتریوم را معرفی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌هایی ایجاد کنند که توسط تتر گلد (XAUT) وثیقه می‌شوند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اولین دارایی موجود در این پلتفرم، aUSDT است که قیمت آن با دلار آمریکا مرتبط است. سرمایه‌گذاران می‌توانند با سپرده‌گذاری XAUT تتر به عنوان وثیقه، aUSDT را مینت کنند. به گفته تتر، XAUT دارای ارزش بازار ۵۷۰ میلیون دلاری است و توسط طلای فیزیکی ذخیره شده در سوییس پشتیبانی می‌شود.

عرضه توکن aUSDT

اولین توکنی که تتر در حال راه‌اندازی آن است “Alloy by Tether” نامیده می‌شود که نماد آن نیز aUSDT خواهد بود. به گفته پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیرعامل تتر، پلتفرم الوی (Alloy) یک چارچوب باز و نوآورانه است که برای ایجاد دارایی‌های دیجیتال مصنوعی وثیقه‌گذاری شده، طراحی شده است. این پلتفرم در نهایت در اکوسیستم توکن‌سازی دارایی‌های دیجیتالی تتر که قرار است اواخر امسال راه‌اندازی شود، ادغام می‌شود. آردوینو در کنفرانس مطبوعاتی بر پتانسیل این پلتفرم برای ارائه محصولات با بازده تاکید و به فرصت‌های آینده برای سرمایه‌گذاران برای کسب سود از دارایی‌های خود اشاره کرد.

طراحی و عملکرد پلتفرم Alloy و aUSDT

توکن aUSDT به طور منحصر به فردی طراحی شده است که ارزش دلار آمریکا را دنبال می‌کند اما پشتوانه آن تتر گولد (XAUT) با وثیقه بیش از حد است. این بدان معناست که ارزش این توکن نه تنها با دلار مرتبط است، بلکه به پشتوانه طلای واقعی نیز خواهد بود و امنیت و ثبات بیشتری را تضمین می‌کند.

در بیانیه مطبوعاتی توضیح داده شده است که توکن aUSDT برای کاربرانی که می‌خواهند از کریپتو برای پرداخت‌ها و حواله‌ها بدون فروش توکن‌های دارای پشتوانه طلا استفاده کنند، در نظر گرفته شده است. در این حالت از وثیقه‌گذاری بیش از حد وثیقه استفاده می‌شود، به این معنی که تعداد توکن‌های جدیدی که کاربران می‌توانند مینت کنند در ۷۵٪ ارزش وثیقه به حداکثر می‌رسد.

تتر گلد (XAUT)

تتر گلد (XAUT)، وثیقه aUSDT، دارای ارزش بازار تقریباً ۵۷۳ میلیون دلار است. اگرچه ارزش بازار آن در مقایسه با استیبل‌کوین اصلی تتر، USDT، که دارای ارزش بازاری بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار، بسیار پایین است، اما پشتوانه طلای فیزیکی XAUT لایه‌ای دیگر از اعتماد و اطمینان را به آن می‌بخشد.

پشتوانه طلا در سوئیس، کشوری که به دلیل زیرساخت‌های مالی قوی و محیط نظارتی سخت‌گیرانه‌اش شناخته شده است، ذخیره می‌شود و اعتبار این توکن را بیشتر می‌کند.

توسعه و انتشار توکن aUSDT جدید شامل همکاری با Moon Gold NA، SA de CV، و Moon Gold El Salvador، SA de CV می‌شود و این نهادها که بخشی از تترگروپ (Tether Group) هستند، نقشی حیاتی در مدیریت این دارایی‌ها و اطمینان از حرکت به موازات استانداردهای نظارتی دارند. همچنین، آنها توسط کمیسیون ملی دارایی های دیجیتال السالوادور (CNAD) قانون‌گذاری می‌شوند.

استراتژی گسترده تتر

این محصول نوآورانه با استراتژی تتر برای گسترش خدمات خود فراتر از USDT، بزرگترین استیبل کوین جهان از نظر ارزش بازار، همسو است. در ماه‌های اخیر، تتر با سرمایه‌گذاری در استخراج بیت‌کوین، پردازش پرداخت و هوش مصنوعی (AI) از طریق محاسبات ابری، سبد سهام خود را متنوع کرده است. این سرمایه‌گذاری‌ها بر تعهد تتر به گسترش تأثیر آن در بازار دارایی دیجیتال و کشف مرزهای جدید تأکید می‌کند.

در اوایل ماه آوریل، آردوینو برنامه‌های بلندپروازانه‌ای را برای راه‌اندازی یک پلتفرم توکن‌سازی جامع ارائه کرد. هدف این پلتفرم تسهیل ایجاد نسخه‌های دیجیتالی طیف گسترده‌ای از دارایی‌ها، از جمله اوراق قرضه، سهام، وجوه، و امتیازهای پاداش وفاداری است. این ابتکار منعکس کننده دیدگاه تتر برای ایجاد اکوسیستم مالی فراگیرتر و همه‌کاره از طریق فناوری بلاکچین است.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا