اخبار آلتکوین

حجم معاملات روزانه تتر، از مجموع این پنج رمزارز از جمله بیت ‌‎‌کوین و اتریوم، بیشتر است

حجم معاملات ۲۴ساعته تتر USDT از مجموع پنج رمزارز زیر، از جمله بیت کوین و اتریوم بیشتر است. تأمل بر تسلط تتر بر حجم معاملات، به ما اطلاعات خوبی راجع به نقدینگی در بازار می‌دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، همانطور که داده‌های سایت CryptoSlate نشان می‌دهد، تتر، حجم بالاتری نسبت به بیت کوین، اتریوم، USDC، سولانا و FDUSD دارد. و این موضوع نقش پررنگ تتر در بازار را نشان می‌دهد.

دلایل حجم بالای معاملات با تتر

تتر حجم معاملات روزانه ۵۵ میلیارد دلار را ثبت می‌کند، که خیلی بیشتر از ۲۸ میلیارد دلار حجم معامله بیت کوین، و ۱۵ میلیارد دلار حجم معامله روزانه اتریوم است.

لیست براساس بیشترین حجم معاملات - منبع: cryptoslate
لیست براساس بیشترین حجم معاملات – منبع: cryptoslate

الگوهای معاملاتی همچنین نشان می دهد که حجم تتر، با ارزش بازار بیش از ۱۱۲ میلیارد دلار، به طور مداوم در طول سال ۲۰۲۴ قوی بوده است و در ۱۶ مارس به اوج خود، در ۱۳۰ میلیارد دلار رسید. ثبات شبکه تتر و استفاده مکرر تتر در جفت های معاملاتی، آن را به یک انتخاب خوب تبدیل می‌کند، و باعث می‌شود معامله‌گرانی که به دنبال حفاظت از دارایی خود در مقابل نوسانات بازار هستند آن را ترجیح دهند.

این آمار حجم معاملات، نشان دهنده روندهای گسترده تری در بازار است، زیرا که تتر برای کاربران نقدینگی و ثبات قیمتی را فراهم می کند. تتر به طور منظم به حجم معاملات روزانه بیش از ۲۵ میلیارد دلار دست می یابد و وضعیت خود را به عنوان یک تامین کننده کلیدی نقدینگی، در اکوسیستم کریپتو تقویت می کند.

حجم معاملات روزانه تتر، به میلیارد دلار - منبع: Statista
حجم معاملات روزانه تتر، به میلیارد دلار – منبع: Statista

براساس داده‌های Glassnode، در طول سال ۲۰۲۴، بیت‌کوین و اتریوم حدود ۴ تا ۸ میلیارد دلار حجم معاملات روزانه داشته‌اند که بسیار کمتر از حجم تتر است.

حجم بیت‌‎کوین و اتریوم - منبع: Glassnode
حجم بیت‌ کوین و اتریوم – منبع: Glassnode

حجم معاملات بالای Tether در مقایسه با سایر رمزارزهای اصلی، نقش جدایی ناپذیر آن را در معاملات روزانه، و استراتژی ای که معامله‌گران و موسسات عموما به کار می‌گیرند را نشان می‌دهد. این معاملات مداوم با حجم بالا، نشان دهنده اعتماد و اتکا کاربران، به ثبات و دسترسی به شبکه تتر است. که این موضوع آن را برای عملکرد کارآمد بازار ضروری می‌کند.

در حالی که تتر در طول تاریخ با چالش‌های مختلفی در مورد ذخایر و استفاده در فعالیت‌های غیرقانونی روبرو بوده است، این حجم‌ از معاملات، نشان دهنده انعطاف‌پذیری آن در مبارزه با این ادعاهاست. پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیرعامل تتر، اخیراً به CryptoSlate گفت، که تتر در حال حاضر بیش از حد دخیره برای تضمین دارد، و سود شرکت برای تقویت ثبات شبکه، به ذخایر بازگردانده می‌شود.

علاوه بر این، آردوینو توضیح داد، که چگونه سناتور وارن، با دلسرد کردن شرکت‌های حسابداری از تعامل با تتر، مانع از توانایی آن در استفاده از یکی از چهار شرکت برتر حسابداری ایالات متحده، برای حسابرسی شده است. مدیر عامل شرکت ادعا کرد که، تتر به طور مداوم به دنبال استخدام یکی از شرکت های پیشرو است، اما علارغم تلاش های مداوم آنها برای انجام این کار، او امیدی به اینکه این اتفاق در آینده‌ای نزدیک رخ دهد ندارد.

منبع
کریپتواسلیت

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا