اخبار خارجی

🔴 به شایعات دامن نزنید؛ ۵۰ بیت کوین اولیه منتقل شده متعلق به ساتوشی ناکاموتو نیست!

امروز شاهد آن بودیم که کوین های اولیه ای حدود ۵۰ بیت کوین که در سال ۲۰۰۹ از شبکه بیت کوین استخراج شده بودند به کیف پول ناشناسی انتقال یافتند. انتقال این کوین ها در مرورگر بلاکچین می توانید مشاهده کنید.

در نگاه اول اینطور به نظر می رسد که این انتقال کوین ها توسط خالق ناشناس بیت کوین صورت گرفته است. اما اولین نکته ای که می توان به آن اشاره کرد این است که این آدرس متعلق به آدرس های ساتوشی ناکاموتو نیست.

مورد دومی که به نظر می آید این است که این کوین ها متعلق به زمانی است که ساتوشی استخراج بیت کوین را انجام می داد. با کمی دقت و بررسی متوجه می شویم زمانی که ساتوشی ناکاموتو بیت کوین استخراج می کرد با تاریخ این کوین ها متفاوت است. شایان ذکر است که در آن زمان ماینرهای دیگری در کنار ساتوشی ناکاموتو نیز به استخراج بیت کوین می پرداختند.

در تصویر زیر  بیت کوین های استخراج شده توسط ساتوشی ناکاموتو مشخص شده است:

این خبر ابتدا توسط whale Alert منتشر شد و جامعه ارزهای دیجیتال را با سردرگمی مواجه کرد. جیمسن لوپ سایبرپانک و مهندس نرم افزار بیت کوین خطاب به whale Alert گفت که آنها باید روش تجزیه و تحلیل خود را تغییر دهند و همچنین در توییت زیر بیان کرد که این کوین ها متعلق به ساتوشی ناکاموتو نمی باشند.

امروزه ما شاهد این هستیم که ربات های بی تجربه در حال بررسی نقل و انتقالات و خرج های انجام شده از جانب بلاک های استخراج شده اولیه می‌باشند و این موضوع را بازگشت ساتوشی در نظر می‌گیرند.

هم چنان ۴۶۴ تراکنش خرج نشده کوین بیس از ۱۰,۰۰۰ بلاک اول وجود دارد که در الگوی پاتوشی جای نمی‌گیرند و متعلق به آن نمی‌باشند. اسکریپت های خود را به روزرسانی کنید.

همانطور که جیمسن لوپ بیان کرد ۴۶۴ بیت کوین ساتوشی ناکاموتو همچنان در سر جای خود قرار دارد و انتقال کوین های اولیه بیت کوین بدین معنا نیست که کار ساتوشی ناکاموتو است. اینکار متعلق به یکی از ماینرهای اولیه بیت کوین است که به هر دلیل این کوین ها را امروز انتقال داده است.

تصویر زیر الگوی پاتوشی با بلاکی است که به تازگی خرج شده است. بلاک هایی که به نظر می‌رسد برای ساتوشی است دارای الگوی خاصی در نانس هستند که این بلاک فاقد آن است.

خطوط آبی در نمودار بلاک های استخراج شده ای است که بیت کوین ها آن خرج نشده است و گمان می رود متعلق به ساتوشی ناکاموتو باشد.

پاتوشی عبارتی است که طی این رویداد با آن آشنا شدیم. تنها کسی که مشخص است بیش از یک میلیون بیت کوین دارد ساتوشی ناکاموتو است اما گفته می‌شود که پاتوشی یک ماینر است و او نیز بیش از یک میلیون بیت کوین دارد. تحقیق جدیدی، وجود پاتوشی را تایید کرده است. CZ مدیرعامل بایننس نیز در مورد این اتفاق بیان کرد:

کلمه ای که امروز یاد می‌گیریم الگوی پاتوشی است. این الگوی شبیه جاروی دسته دار است. به همین دلیل است که فکر نمی‌کنیم ساتوشی این کوین ها را انتقال داده باشد.
ارز دیجیتال بسیار ساده است. و من بدترین معلم جهان هستم.

تاثیر بر روی قیمت بیت کوین

پس از انتشار این خبر توسط whale Alert قیمت بیت کوین با کاهش ناگهانی مواجه شد به طوری که قیمت این ارز دیجیتال برتر تا ۹۴۰۰ دلار کاهش یافت. این کاهش قیمت می تواند تلاش نهنگ ها برای استفاده از این فرصت و دستیابی به قیمت های پایین تر و خرید بیت کوین باشد. اما بیت کوین شروع به بازیابی و بازگشت قیمت به ۹۵۰۰ دلار کرد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا