اخبار کوتاه

تعداد بیت کوین‌های قفل شده در شبکه لایتنینگ به رکورد ۴۰۰۰ BTC رسید

رکورد تعداد بیت کوین‌های قفل شده در شبکه لایتنینگ، راهکار لایه ۲ بیت کوین، بار دیگر شکسته شد. براساس اطلاعات گلسنود، تعداد ۴٬۰۰۰ بیتکوین به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار در شبکه لایتنینگ قفل شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۹) برای اولین بار تعداد بیتکوین‌های قفل شده در لایتنینگ به ۱۰۰۰ رسیده بود و در جولای ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) نیز رکورد ۲۰۰۰ واحدی BTC قفل شده در Lightning به ثبت رسید. دنیل اسکات (Daniel Scott) مدیر عامل CoinCorner گفت ظرفیت شبکه لایتنینگ همواره به طور آهسته و پیوسته در حال افزایش بوده اما از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) این روند تسریع شده است.

ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین به ۴۰۰۰ BTC رسید
ظرفیت شبکه لایتنینگ به ۴۰۰۰ BTC رسید؛ منبع: گلسنود

دنی بروستر (Danny Brewster) مدیر عامل صرافی بیت کوین مستقر در بریتانیا گفت تا زمانی که استیک هولدرها چه توسعه‌دهندگان و چه کارآفرینان به پیشرفت خود ادامه دهند، رشد شبکه لایتنینگ نیز ادامه خواهد یافت. جیمز چک (James Check) تحلیلگر اصلی گلسنود نیز معتقد است گسترش شبکه لایتنینگ بیت کوین از مرحله «اما و اگر» خارج شده و به مقبولیت قابل قبولی توسط پذیرندگان اولیه دست پیدا کرده است. وی همچنین گفت با بهبود تجربه کاربر و طراحی کیف پول‌ها می‌توان به رشد شبکه کمک کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا