اخبار بلاکچین

شبکه Sui به ادعاهای مربوط به عرضه‌ توکن خود پاسخ داد

شبکه سویی (Sui)، یک بلاکچین لایه ۱، با انتشار بیانیه‌ای به سوءتفاهمات پیش آمده درمورد عرضه‌ توکن خود پاسخ داد. این شبکه با انتشار پستی در پلتفرم X، انتقاد‌های مربوط به توزیع و کنترل توکن خود را رد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین، Sui معتقد است توکنومیک پروژه آن سالم است و از اشخاص ثالث معتبر برای مدیریت ذخیره‌سازی توکن خود استفاده می‌کند.

بیانیه‌ی شبکه سویی در رابطه با عرضه‌ توکن

سویی در بیانیه‌ای در پلتفرم X اعلام کرد که پروژه آن سالم بوده و برای مدیریت ذخیره‌سازی توکن از اشخاص ثالث معتبر استفاده می‌کند. این پلتفرم ادعا می‌کند توکن‌ها طبق یک برنامه از پیش تعیین‌شده منتشر می‌شوند، برای عموم در دسترس هستند و بنیان‌‌گذاران نمی‌توانند سرمایه یا توکن‌های سرمایه‌گذاران را کنترل کنند.

سویی اظهار داشت:

بنیاد Sui کیف پول اصلی را مدیریت می‌کند که توکن‌های قفل شده را در خود نگه می‌دارد که تحت شرایط خاص منتشر می‌شوند. توکن‌های منتشر شده از پروژه‌های مختلفی از جمله زبان برنامه نویسی Move، بهبود امنیت شبکه، هکاتون‌ها و امتیاز‎های توسعه‌دهنده پشتیبانی می‌کنند.

طبق این بیانیه، پاداش‌های استیکینگ شامل مشتقات سهام و کمیسیون‌های شبکه است که همه‌ی آن‌ها به کاربران بازگردانده می‌شوند.

با این حال، جاستین بونز (Justin Bons)؛ یکی از اعضای سایبر کپیتال، نگرانی خود را در مورد دارایی‌های توکن تیم Sui ابراز کرد. بونز اظهار داشت که ممکن است بنیان‌گذاران بخش قابل توجهی از ذخایر توکن‌ها را کنترل کنند که خطر تمرکز را به دنبال دارد. وی در ادامه خواستار شفافیت بیشتر و پاسخگویی سویی شد.

پست بونز در پلتفرم x
منبع: X

در مقابل، سویی ادعاهای بونز را رد کرده و معتقد است تمامی توکن‌ها، خواه توزیع شده باشند یا خیر، مطابق با استانداردهای قانونی و نظارتی تحت نظارت خدمات دهندگان حضانتی معتبر مانند انکوریج (Anchorage)، بیت گو (BitGo)، و کوین بیس پرایم (Coinbase Prime) مدیریت می‌شوند.

بونز ادعای سوئی را به چالش کشید و از آن‌ها خواست تا ثابت کنند که بنیان‌گذاران نمی‌‌توانند توکن‌ها را جابجا کرده یا به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد ارائه نادرست وضعیت توکن ادعا‌ی شفافیت را تضعیف می‌کند.به نظر او شفافیت واقعی به شواهد روشنی نیاز دارد که نشان دهد توکن‌های اختصاص داده شده به صورت ایمن نگهداری می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را دستکاری کرد.

شبکه Sui در سپتامبر ۲۰۲۳، ورود به وب ۳ را برای کاربران در اپلیکیشن‌های خود از طریق لاگین با دانش صفر (ZK) از طریق گوگل، فیس بوک و Twitch ساده کرد. این پروژه از زمان راه‌اندازی، شهرت زیادی به خاطر مدیریت حجم تراکنش‌های بالا و در عین حال حفظ کارمزدهای پایین به دست آورده است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا