رمزارز در ایران

نماینده مجلس: هیچ برنامه‌ای برای مسدود سازی رمزارزها نداریم

رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی بر مخالفت مجلس با مسدودسازی رمزارزها تاکید کرد.

بنا به گزارش میهن بلاکچین، مجتبی توانگر رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، با انتشار توییتی بر عدم تصمیم مجلس شورای اسلامی بر مسدودسازی رمزارزها تاکید کرد. وی تاکید کرد مجلس با فعالیت زیرزمینی و غیر شفاف رمزارزها مخالف است.

توانگر همچنین اذعان داشت دولت و مجلس به دنبال قانونی کردن فعالیت حوزه رمزارزها هستند.

مجلس و دولت به دنبال قانونی کردن رمزارزها هستند

این در حالیست که روز گذشته (۲۳ اسفند ماه) ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد مجلس طرح مسدودسازی پلتفرم‌های خرید و فروش رمزارز را شروع کرده است. حجت الاسلام والمسلمین ناصر موسوی لارگانی گفت:

ارزهای دیجیتال که تحت عنوان رمزارزها شناخته می‌شوند دارای اهداف مشخصی هستند و بانیان آنها تلاش می‌کنند تا از طریق این ارزها و ترغیب مردم به خرید ارزهای بی‌پشتوانه، به اهداف خود جامه عمل بپوشانند.

وی افزود: این ارزها کاملا هدفمند برای فلج کردن اقتصاد کشور و حذف تسلط بانک مرکزی ایران بر ساختار پولی و مالی کشور طراحی شده‌اند.

موسوی لارگانی ادامه داد:

با توجه به قرائن و نشانه‌های موجود باید گفت که این رمزارزها توطئه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا است. زیرا شرایطی برای فرار مردم از زیر ذره بین حاکمیت ایجاد می‌کنند و تخلفات و فعالیتهای غیرقانونی خود را در چنین فضایی انجام می‌دهند.

موسوی لارگانی افزود: مردم عزیز بدانند که با خرید و فروش و استفاده از رمزارزها درحال کمک به دشمنان این مرز و بوم هستند؛ چرا که با این کار باعث خروج ارز زیادی از کشور می‌شوند و نظام اقتصادی کشور را دچار اختلال می‌کنند.

وی اظهار داشت:

باید هرچه سریعتر جلوی این اتفاق گرفته شود و هرگونه فعالیت و استفاده از این ابزارهای دشمن متوقف شود. اگر امروز به فکر ساماندهی و جلوگیری از رمز ارزها نباشیم در آینده نزدیک شاهد اثرات هولناک آن بر اقتصاد کشور خواهیم بود چرا که حجم زیادی از نقدینگی با خرید و فروش این ارزها در حال خروج از کشور است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت از این رو و برای جلوگیری از رسیدن دشمنان به اهداف شوم خود قصد داریم در مجلس شورای اسلامی طرح مسدودسازی پلتفرم‌های خرید و فروش رمزارز را شروع کرده و تا حصول نتیجه به پیش ببریم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا