تحلیل تکنیکال

بررسی ۳ آلت کوین با پتانسیل رکوردشکنی و ثبت ATH در ماه فوریه

در حالی که در ابتدای سال ۲۰۲۴ و به ویژه قبل از آن شاهد رشد قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها بودیم، در هفته‌های اخیر این روند اصلاحی بوده است. با این حال، از آنجایی که تاکنون ماه فوریه یک ماه صعودی برای بیت کوین و بازار کریپتو بوده است، تقاضای بالای سرمایه‌گذاران ممکن است در این ماه به رکوردشکنی برخی از آلت کوین‌ها منجر شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

در این مطلب که به نقل از بی‌این کریپتو نوشته شده است، ۳ آلت کوین با پتانسیل رشد چشمگیر در ماه فوریه را بررسی می‌کنیم.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

سلستیا (TIA)

سلستیا از اوایل نوامبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) با حمایت یک خط روند صعودی افزایش یافته و در این حرکت در تاریخ ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) موفق به ثبت بالاترین سقف تاریخی (ATH) خود در ۲۰.۴۰ دلار شده است.

از زمان ثبت این سقف، قیمت سلستیا کاهش یافته است. با این حال، در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) خط روند صعودی مذکور به همراه مقاومت افقی (استاتیک) در ناحیه ۱۴.۴۰ دلار مجددا آزمایش شد، اما با موفقیت از قیمت حمایت کرد. این خط روند برای ۸۶ روز متوالی حفظ شده است.

در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (دایره سبز رنگ) نیز همزمان با جهش قیمت افزایش یافته است. معامله‌گران از شاخص RSI برای شناسایی وضعیت‌های اشباع خرید یا اشباع فروش استفاده می‌کنند. معمولا زمانی که این شاخص بالاتر از ۵۰ است، می‌توان گفت بازار به نفع خریداران است. در سمت مقابل ریزش RSI به زیر ۵۰ کفه ترازو را به سمت فروشندگان متمایل می‌کند.

آلت کوین شرپا (Altcoin Sherpa)، معامله‌گر مطرح معتقد است علیرغم احتمال رکوردشکنی سلستیا در ماه فوریه، همچنان احتمال تداوم نوسانات وجود دارد. با این حال، در صورت افزایش قیمت، سلستیا می‌تواند با ۴۳٪ جهش به مقاومت ۲۴.۶۰ دلار برسد.

نمودار سلستیا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار سلستیا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در سمت مقابل اما اگر خط روند صعودی مذکور از دست برود، TIA احتمالا ۱۶٪ کاهش خواهد یافت و به حمایت ۱۴.۴۰ دلار می‌رسد.

پندل (PENDLE)

قیمت پندل از آگوست ۲۰۲۳ (مرداد ۱۴۰۲) با حمایت یک خط روند صعودی سهمی افزایش یافته است. این خط روند بارها آزمایش شده است، اما با موفقیت از قیمت حمایت کرده است. آخرین بار نیز پندل در تاریخ ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) این خط روند را آزمایش کرد و پس از آن سیر صعودی چند برابر شد.

شمارش امواج الیوت نشان می‌دهد پندل در حال حاضر در موج پنجم و آخرین فاز حرکت صعودی خود قرار دارد. از آنجایی که موج ۵ بیش از ۰.۶۱۸ برابر طول موج‌های ۱ و ۳ است، احتمالا به اندازه ترکیبی از طول دو موج قبلی خود افزایش می‌یابد. در صورت تحقق این مهم می‌توان انتظار داشت پندل با ۱۵٪ جهش به ۳.۳۰ دلار برسد.

علیرغم مومنتوم صعودی، اینکام شارکس (Income Sharks)، معامله‌گر کریپتو معتقد است در کوتاه‌مدت احتمالا شاهد اصلاح قیمت پندل خواهیم بود.

نمودار پندل تایم فریم ۱ روزه - منبع:: TradingView
نمودار پندل تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در سمت دیگر، اگر قیمت به زیر ۲.۴۰ دلار سقوط کند، ممکن است شاهد ۲۵٪ اصلاح و ریزش تا ۱.۹۰ دلار (همتراز با خط روند صعودی سهمی) باشیم.

رندر (RNDR)

تحلیل تکنیکال رندر در تایم فریم ۱ هفته‌ای نشان می‌دهد قیمت این ارز دیجیتال از ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد) در یک حرکت صعودی پنج موجی افزایش یافته است. در صورتی که شمارش امواج صحیح باشد، رندر در حال حاضر در موج پنجم خود قرار دارد.

قیمت رندر در ابتدای سال جاری میلادی پس از آزمایش حمایت استاتیک ۳.۶۰ دلار افزایش یافت و موج پنجم خود را آغاز کرد. در صورت شمارش صحیح امواج، می‌توان انتظار داشت رندر با ۷۵٪ افزایش، به ۸.۳۵ دلار برسد.

نمودار رندر تایم فریم ۱ هفته - منبع:: TradingView
نمودار رندر تایم فریم ۱ هفته – منبع: TradingView

کینگ کریپتو (King Crypto)، معامله‌گر مطرح نیز معتقد است روند صعودی همچنان ادامه خواهد داشت. وی در توییتی در این رابطه نوشت:

مقاومت ۴.۵ دلاری شکسته شد و آزمایش مجدد آن نیز تقریبا انجام شد. جهش بعدی باید ما را به منطقه ۵ دلار برساند.

در سمت دیگر اما ریزش قیمت به زیر ۳.۶۰ دلار، شمارش امواج را باطل می‌کند. در این سناریو رندر ممکن است ۵۰٪ سقوط کند و به حمایت ۲.۴۰ دلار برسد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا