اخبار خارجی

با ویژگی جدید ریپل، توکن بر بستر XRP Ledger ایجاد کنید!

رییس فناوری شرکت ریپل گفته است این شرکت در حال توسعه ویژگی است که بتواند به کاربران امکان دهد تا بر بستر XRP Ledger توکن هایی با پشتوانه دارایی صادر کنند.

در ویدئویی که روز پنج‌ شنبه منتشر شد، دیوید شوارتز (David Schwartz) مدیر ارشد فناوری ریپل گفت که این شرکت در حال کار بر روی ویژگی جدید و هیجان انگیزی است برای گسترش عملکردهای دفترکل ریپل است و به کاربران شخص ثالث امکان دهد تا سایر ارزهای دیجیتال را به اکوسیستم XRP وارد کنند.

اگرچه شوارتز به طور دقیق بیان نکرده است که این ویژگی های جدید چیست، اما گفته است که می‌توان از این ویژگی ها برای عرضه توکن هایی با ارزش ثابت در XRP Ledger استفاده کرد. وی گفت:

استیبل کوین ها یکی از کاربردهای مشخص است، اما محدود به استیبل کوین ها نمی‌شود و اساسا مربوط به دارایی ها با پشتوانه ارزش خارجی می‌باشد.

ویژگی های مشابهی در سایر بلاک چین ها وجود دارد که یکی از مثال های قابل ذکر، تتر است که لایه های استیبل کوین را همزمان بر روی چندین شبکه اجرا می‌کند. اما شوارتز گفته است که توکن های دارای پشتوانه دارایی بر بستر XRP، به دلیل سازوکار این بلاک چین، نقدینگی را تضمین خواهند کرد.

شوارتز قبلا خاطرنشان کرده بود که چگونه یک استیبل کوین XRP کاملا وثیقه گذاری شده می‌تواند نقد شود. به جای ایجاد بازارهای جداگانه برای تمام دارایی های دیجیتال، معاملات به صورت XRP انجام می‌شوند، بنابراین استیبل کوین فارغ از محبوبیت خود همواره نقد باقی می‌ماند.

این اولین باری نیست که ریپل خارج از کسب و کار اصلی خود به برنامه های دیگری می‌پردازد. بخش سرمایه گذاری این شرکت به اسم Xpring در ماه سپتامبر پلتفرم پرداخت های غیرمتمرکز Logos Network را خریداری کرد. در آن زمان، نایب رییس Xpring گفت که این معامله می‌تواند به ریپل کمک کند تا محصولات مالی بر بستر XRP Ledger ایجاد کند.

شوارتز گفته است که رپیل قبلا نیز به دنبال کاربردهای بیشتری بوده است و این دفترکل دارای عملکردهای بلااستفاده مختلفی است.

شوارتز افزود که در روزهای اولیه، تیم مهندسی متوجه شدند که مشخصه های الگوریتم توسعه یافته به ما امکان می‌دهد تا کاربردهای مختلفی نظیر صرافی غیرمتمرکز داشته باشیم.

وی گفت:

این کاربردها در اواسط سال ۲۰۱۲ در سیستم گنجانده شده است و به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی های دیجیتال خود را صادر کنند.

 

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا