اخبار بیت کویناخبار عمومی

مشکلات اقتصاد جهانی موجب شکوفایی بیت کوین می شود

شیوع جهانی ویروس کرونا در سقوط شدید بازار بورس در سال ۲۰۲۰ نقش مهمی داشت. اقتصاد جهانی برای نجات خود به ۷ تریلیون دلار نیاز دارد و این مقدار هر روز بیشتر می‌شود. تیم دراپر معتقد است این عوامل می‌تواند شکوفایی نوآوری هایی نظیر بیت کوین و قراردادهای هوشمند را امکان پذیر سازد.

تیم دراپر در تاریخ ۶ آوریل طی مصاحبه ای گفت که درباره برنامه چاپ پول نامحدود دولت بدبین بوده و گفته است سال ها طول می‌کشد تا این پول بر اقتصاد جهانی تاثیر بگذارد.

وی گفت:

آنها می‌خواهند تمام این پول را چاپ کنند تا اقتصاد جهانی را بازگردانند. می‌خواهند حجم زیادی از پول را دارد اقتصاد کنند و این پول به مرور از ارزش کم و کمتری برخوردار خواهد شد.

دراپر معتقد است مردم به سمت بیت کوین روی خواهند آورد زیرا برخلاف ارزهای سنتی که به صورت میلیاردی توسط بانک های مرکزی چاپ می‌شوند، موجودی ثابتی دارد. وی در این خصوص گفت:

زمان بسیار جالبی پیش روی ما قرار دارد که در آن، مردم می‌گویند چرا از بیت کوین استفاده نکنیم؟ می‌دانیم که موجودی آن فقط ۲۱ میلیون است و دیگر نگران این موضوع نیستیم که دولت با چاپ حجم عظیمی از آن، ارزش این ارز را کاهش دهد. می‌توانیم از ارزی استفاده کنیم که همگی موافق آن هستیم و بخشی از اقتصاد ما است و آزاد و شفاف می‌باشد.

پایان جهانی سازی؟ خیر

اگرچه بحث های مختلفی درباره این موضوع وجود دارد که آیا ویروس کرونا، روند جهانی سازی را پس از ۲۵ سال پایان می‌دهد یا خیر، اما دراپر معتقد است نوآوری های مالی دیجیتال نظیر بیت کوین، قراردادهای هوشمند و هوش مصنوعی دولت را مجبور به تکاپو و رقابت خواهد کرد تا خدمات بهتر با هزینه کمتر ارائه دهد.

این موضوع باعث می‌شود مردم انتخاب های بیشتری برای زندگی در جهان بهتر و دوست داشتنی تر داشته باشند. وی افزود:

فرقی ندارد که در آمریکا، چین، روسیه، هند، اروپا یا هرجای دیگری زندگی کنید. ما در جهان باز و آزاد زندگی می‌کنیم و مرزهای جغرافیایی بی اهمیت تر خواهند شد.

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا