تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE) و کاردانو (ADA)؛ ۱۲ تیر ۱۴۰۳

پس از شکست خرس‌های بازار در غالب ساختن روند نزولی و حفظ فشار خرید گاوها، تعادلی نسبی در بازار به وجود آمده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، جدال بین خرس‌ها و گاوها همچنان ادامه داشته و هیچ‌یک حاضر به تسلیم شدن نیستند. این امر باعث شده است قیمت‌ها همچنان در ناحیه نوسانی چند ماهه ماندگار باشد. در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت سه آلت کوین تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE) و کاردانو (ADA) پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

تون کوین در ۲۹ ژوئن (۹ تیر) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۴۵ دلار، موج آبی رنگ) به بالا بازگشت که نشان‌دهنده خرید گاوها در کاهش قیمت است.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی صعودی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده مثبت قرار گرفته است که به گاوها یک برتری نسبی می‌دهد. یک مقاومت ضعیف در ۷.۸۷ دلار وجود داشت که شکسته شده است و اکنون قیمت تون کوین می‌تواند تا ۸.۲۹ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر قیمت به پایین بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، نشان‌دهنده سیو سود احتمالی گاوها خواهد بود. در چنین حالتی، راه برای کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۷.۰۴ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس ۶.۶۰ دلار هموار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

خرس‌ها در کاهش قیمت دوج کوین به زیر حمایت ۰.۱۲ دلاری ناموفق عمل کردند که نشان‌دهنده دفاع قوی گاوها از این سطح است.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ ویو

خریداران تلاش خواهند کرد قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۳ دلار، موج آبی رنگ) برسانند تا جایگاه خود را مستحکم سازند. اگر آن‌ها موفق به این کار شوند، قیمت دوج کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۴ دلار، موج قرمز رنگ) بالا برود. در چنین حالتی، احتمالا قیمت دوج کوین برای مدت بیشتری در محدوده نوسانی ۰.۱۲ دلار تا ۰.۱۸ دلار باقی بماند.

این دید مثبت در صورتی برای کوتاه مدت رد خواهد شد که کاهش قیمت دوج کوین ادامه یافته و سطح ۰.۱۲ دلاری را رو به پایین بشکند. در این سناریو، کاهش قیمت تا ۰.۱۰ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

کاردانو در چند روز گذشته در نزدیکی ۰.۴۰ دلار در حال معامله بوده است که نشان می‌دهد گاوها فشار خرید خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۰ دلار، موج آبی رنگ) کاهش یافته و شاخص قدرت نسبی نیز نزدیک به خط میانه قرار دارد که نشان‌دهنده کاهش فشار فروش است. اگر قیمت در بالای ۰.۴۰ دلار حفظ شود، کاردانو می‌تواند رالی خود تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۴۳ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس تا ۰.۵۱ دلار ادامه دهد.

اما اگر قیمت با شیب تندی از سطح فعلی به پایین بازگردد، نشان‌دهنده این خواهد بود که خرس‌ها سطح ۰.۴۰ دلار را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. در چنین حالتی، قیمت کاردانو می‌تواند تا حمایت مهم ۰.۳۵ دلار کاهش پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا