تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، شیبا اینو (SHIB) و کاردانو (ADA)؛ ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

شب گذشته داده‌های تورمی آمریکا در شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) منتشر شد و کاهش تورم این کشور، جامه‌ای سبزرنگ بر تن بازار رمزارزها پوشاند. اما ساعاتی بعد به دنبال لحن هاوکیش جروم پاول، رییس فدرال رزرو در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست FOMC، بازار کریپتو نسبت به احتمال فقط یک کاهش نرخ بهره واکنش منفی نشان داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بخش عمده‌ای از ۲۰ آلت‌ کوین‌ برتر بازار رشد کردند اما از ساعات پایانی شب گذشته گروهی از رمزارزها با اصلاح قیمت مواجه شدند. اما به طور کلی، گاوهای بازار پشت دارایی‌های خود ایستاده‌اند و بازگشتی به بالاتر از سطوح مقاومت فعلی را پیش‌بینی می‌کنند.

در ادامه وضعیت نمودار قیمت ۳ آلت کوین تون کوین، شیبا و کاردانو را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

خرس‌ها در ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) تلاش کردند تا قیمت تون کوین‌ را به زیر خط روند صعودی کاهش دهند، اما گاوها از مواضع خود دفاع کردند.

نمودار روزانه تون کوین. منبع: TradingView
نمودار روزانه تون کوین. منبع: TradingView

شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۶.۸۸ دلار) و حرکت RSI در منطقه مثبت نشان‌دهنده برتری نسبی گاوهاست. خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از مقاومت ‌۷.۶۷ دلار برسانند. اگر آن‌ها بتوانند این کار را انجام دهند، قیمت تون کوین‌ ممکن است تا ۱۰ دلار افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت از ۷.۶۷ دلار کاهش یابد، بدان معناست که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند که این امر احتمال سقوط به زیر خط روند صعودی را افزایش می‌دهد. چنین حرکتی ‌الگوی مثلث صعودی را باطل می‌کند و قیمت تون کوین را به ۶ دلار کاهش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در چند روز گذشته بین ۰.۰۰۰۰۲۰ تا ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار نوسان داشته که نشان‌دهنده خرید در کف و فروش در رالی‌هاست.

نمودار روزانه شیبا اینو. منبع: TradingView
نمودار روزانه شیبا اینو. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد که به شدت از سطح ۰.۰۰۰۰۲۰ دلار دفاع کنند، زیرا شکست این سطح و کلوز کندل روزانه در زیر آن، مرحله بعدی روند نزولی را آغاز می‌کند. شیبا سپس می‌تواند تا سطح ۷۸.۶٪ فیبوناچی اصلاحی در ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار سقوط کند.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی رشد کند و میانگین‌های متحرک را به سمت بالا بشکند، نشان‌دهنده این است که وضعیت رنج ممکن است برای مدت بیشتری ادامه یابد. گاوها باید مانع ۰.۰۰۰۰۳۰ دلاری را از پیش‌رو بردارند تا دست بالا را داشته باشند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) از خط حمایت الگوی مثلث ریجکت شد و این امر نشان داد که خرس‌ها در تلاشند تا این سطح را به یک مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه کاردانو. منبع: TradingView
نمودار روزانه کاردانو. منبع: TradingView

خریداران این کاهش قیمت را تا سطح ۰.۴۱ دلار خریداری کردند و در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین‌های متحرک برگردانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، نشان می‌دهد که شکست رو به پایین ‌مثلث ممکن است یک تله خرسی باشد. کاردانو سپس می‌تواند تا خط مقاومت خود رشد کند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران منفی شده و ‌در حال فروش در رالی‌ها هستند. سپس خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت کاردانو را به ۰.۳۵ دلار کاهش دهند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا