اخبار آلتکوین

رالی تون کوین (TON) ممکن است با داغ شدن بازار متوقف شود

علیرغم کاهش عمومی فعالیت بازار کریپتو، قیمت تون کوین (TON) در ماه گذشته ۲۴٪ افزایش یافته است. اما معیارهای آنچین نشان می‌دهند ممکن است هولدرهای تون کوین وسوسه شوند و برای برداشت سود خود دست به فروش بزنند. شاخص تکنیکال جریان پول (CMF) چایکین (Chaikin) نیز یک اصلاح احتمالی قیمت را نشان می‌دهد و TON احتمالا تا ۷.۷۰ دلار کاهش می‌یابد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حالی که چندین دارایی کریپتو شاهد کاهش دو رقمی قیمت بودند، قیمت تون‌کوین (TON) افزایش یافته است. در زمان نگارش این مطلب، تون کوین با قیمت ۸.۰۱ دلار معامله می‌شود.

قیمت تون کوین در خطر اصلاح قرار گرفته است

ارزیابی آنچین حرکات قیمت TON نشان می‌دهد ممکن است فرسودگی خریداران شروع شده باشد. این نتیجه‌گیری بر اساس مشاهده واگرایی آدرس‌های فعال روزانه/قیمت (DAA) تون‌کوین انجام شده است.

این معیار، حرکات قیمت دارایی را با تغییرات تعداد آدرس‌های فعال روزانه آن مقایسه می‌کند. معیار مذکور ردیابی می‌کند که آیا حرکت قیمت تون‌کوین با فعالیت مربوطه در شبکه آن مطابقت دارد یا خیر.

واگرایی DA-قیمت تون‌کوین برابر با ۲۸۱.۱۵٪ است. این واگرایی نشان می‌دهد قیمت تون در مقایسه با آدرس‌های فعال روزانه به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این واگرایی نشان‌دهنده ۲۸۱.۱۵٪ تفاوت بین قیمت این آلت‌کوین و تغییر آدرس‌های فعال روزانه آن است.

DDA قیمت تون کوین - منبع: سنتیمنت
DDA قیمت تون کوین – منبع: سنتیمنت

هنگامی که این معیار به این شکل افزایش می‌یابد، نشان می‌دهد افزایش قیمت بدون افزایش متناظر در فعالیت شبکه رخ داده است. این بدان معنی است که افزایش قیمت TON ناشی از خریدهای سفته‌بازانه یا احتمالا ارزش‌گذاری بیش از حد آن بوده است.

با تایید اینکه TON بیش از حد ارزش‌گذاری شده است، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) ۵۸.۱۸٪ است. نسبت MVRV یک دارایی، نسبت بین قیمت فعلی آن و میانگین قیمتی که تمام کوین‌ها یا توکن‌های آن خریداری شدند (میانگین قیمت خرید) را اندازه‌گیری می‌کند.

نسبت MVRV تون کوین - منبع: سنتیمنت
نسبت MVRV تون کوین – منبع: سنتیمنت

وقتی مقدار MVRV بالاتر از یک باشد، ارزش بازار فعلی دارایی به طور قابل توجهی بالاتر از قیمتی است که اکثر سرمایه‌گذاران دارایی خود را خریده‌اند. در نتیجه، آن دارایی بیش از حد ارزش‌گذاری‌شده تلقی می‌شود و بیشتر معامله‌گران در این سطح، سیو سود می‌کنند.

واگرایی نشان از اصلاح احتمالی دارد

با وجود افزایش قیمت TON در ماه گذشته، شاخص جریان پول چایکین (CMF) از ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) روند نزولی داشته است.

تحلیل تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
شاخص جریان پول در نمودار قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

این شاخص، جریان پول به داخل و خارج از بازار را اندازه‌گیری می‌کند. یک واگرایی نزولی زمانی ایجاد می‌شود که قیمت دارایی افزایش و CMF آن کاهش می‌یابد. این امر نشان می‌دهد که روند صعودی قیمت ممکن است مومنتوم خود را از دست بدهد و ناپایدار باشد. معامله‌گران این را به عنوان یک سیگنال هشدار دهنده از یک تغییر روند احتمالی تفسیر می‌کنند.

اگر قیمت TON اصلاح شود، ممکن است به ۷.۷۰ دلار کاهش یابد.

تحلیل تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
تحلیل تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

در مقابل، اگر تقاضا افزایش یابد و این توکن روند صعودی خود را حفظ کند، ارزش TON ممکن است به ۸.۲۸ دلار افزایش یابد.

منبع
بی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا