اخبار خارجی

تعداد تراکنش‌های تتر در بلاک چین ترون، از شبکه اتریوم سبقت گرفت!

با ادامه روند کارمزدهای زیاد در بلاک چین اتریوم، تعداد تراکنش‌های تتر در بلاک چین ترون برای سومین هفته متوالی از تعداد تراکنش‌های تتر در شبکه اتریوم پیشی گرفت.

مجموع تراکنش‌های هفتگی تتر در اتریوم طی ۴ هفته گذشته تقریبا بر روی ۱.۵ میلیون تراکنش ثابت مانده است. اما تراکنش‌های مشابه در ترون از ۹۰۰,۰۰۰ تراکنش در اواسط ماه دسامبر به ۲ میلیون تراکنش در هفته دوم ماه ژانویه رسیده است.

نیت مدری (Nate Maddrey) تحلیلگر کوین متریکس (Coin Metrics) گفته است این موضوع عمدتا به دلیل کارمزدها است.

میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم بر حسب دلار، هفته گذشته به رکورد بیش از ۱۹ دلار رسید، اما اکنون کمتر از ۸ دلار است. میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم بر حسب اتر اندکی کمتر از بیشترین رکورد خود است، اما هم‌چنان رقم چشمگیری است و در ماه جاری چندین بار از ۰.۰۱۵ اتر گذشته است.

مدری در این خصوص گفته است:

با افزایش کارمزدها، تراکنش‌ها از اتریوم به سمت ترون انتقال پیدا می‌کنند.

نکته قابل ذکر این است که ارزش کل تراکنش‌های اتر در اتریوم هم‌چنان بیشتر از ترون است. این موضوع نشان می‌دهد که تراکنش‌های کوچک به سمت ترون انتقال یافته‌اند. در این بین، به نظر می‌رسد افرادی که تراکنش‌های بزرگتر انجام می‌دهند و از پس پرداخت کارمزدهای بیشتر برمی‌آیند با ادامه استفاده از اتریوم مشکلی ندارند.

تراکنش‌های هفتگی تتر در بلاک چین ترون و شبکه اتریوم

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فناوری تتر خاطرنشان کرده است که بلاک چین ترون نیز پذیرش خوبی در بیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال دارد. وی گفت:

اخیرا با افزایش کارمزد تراکنش‌های اتریوم، استفاده از ترون منطقی و در مقایسه با اتریوم بسیار ارزانتر خواهد بود.

آردوینو گفته است ترون تنها جایگزین برای کاربران تتر نیست. در ۲ سال گذشته، تتر بر روی آلگوراند (Algorand)، سولانا (Solana) و شبکه لیکویید (Liquid Network) نیز عرضه شده است. اما کدام یک از این شبکه‌ها سهم بیشتری از تراکنش‌های تتر دارند هم‌چنان مورد بررسی است.

مدری گفته است که بیشتر بودن تراکنش‌های تتر بر روی یک یا دو بلاک چین مشخص جای تعجب ندارد. اما استفاده از تتر و توزیع تراکنش‌های آن در بلاک چین‌های مختلف به کارمزد کم، اثر شبکه و کاربردهای آن بستگی دارد.

آردوینو گفته است در چند سال آتی و به لطف عرضه اتریوم ۲.۰ و دستیابی به راندمان بیشتر توسط این شبکه، پیش‌بینی می‌کند که اتریوم هم‌چنان نقش مهمی برای اتر داشته باشد.

وی هم‌چنین انتظار دارد که سایر بلاک چین‌ها سهم مشخصی از تراکنش‌های تتر داشته باشند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا