اخبار خارجی

ترون با ۳ محصول جدید به عرصه دیفای می‌پیوندد!

پروژه ارز دیجیتال ترون به عرصه دیفای می‌پیوندد. جاستین سان موسس ترون در تاریخ ۳ ژوئن توییت کرد که تیم ترون ۳ محصول برای تعاملات دیفای عرضه خواهد کرد که همگی حول توکن های جاست (JST) است.

شبکه جاست؛ پاسخ ترون به دیفای

اولین محصول جاست لند (JUST Land) است. یک بازار دیفای که در آن، کاربران JST سود کسب می‌کنند یا دارایی های خود را با دریافت وثیقه وام می‌دهند. این محصول مشابه با نحوه فعالیت پروتکل هایی نظیر کامپوند (Compound) است که در آن، کاربران می‌توانند سرمایه ها را جمع آوری کنند تا بر اساس توکن هایی که در اختیار دارند، وثیقه ایجاد کنند.

محصول دوم JUST Swap است که جاستین سان آن را یک پروتکل درون زنجیره ای کاملا غیرمتمرکز برای تبادلات توکن است. پروتکل هایی نظیر UniSwap و سایر صرافی های غیرمتمرکز چنین محصولاتی در صنعت ارز دیجیتال ارائه داده و به کاربران خود امکان می‌دهند تا توکن های خود را با تمام جفت ارزها مبادله کنند، در حالی که کارمزدی نپردازند با تاخیری در معامله خود مشاهده نکنند.

محصول آخر JUST BTC است که یک توکن TRC20 با پشتوانه یک به یک بیت کوین است. این محصول مشابه با WBTC و renBTC است که بیت کوین را در زنجیره های اتریوم صادر می‌کنند. این سه پروژه بر بستر JST اجرا خواهند شد.

جاستین سان گفته است که توکن JST به توکن اصلی کل اکوسیستم دیفای ترون تبدیل خواهند شد که شامل حوزه های وام های غیرمتمرکز، معاملات غیرمتمرکز و معاملات بین زنجیره ای است.

وی افزود:

ما بسیار مشتاق هستیم تا مجموعه ای از محصولات JUST، نظارت جامعه و اوراق قرضه کاملا قابل اشتراک حاضر در اکوسیستم دیفای ترون را مشاهده کنیم.

وبسایتی به اسم just.network عرضه شده و در حال حاضر فعال است. باید منتظر ماند و دید که آیا این پروژه جای پلتفرم های دیفای محبوب نظیر بالانسر (Balancer) و کامپوند را خواهد گرفت یا خیر.

انتقادهایی در خصوص معرفی محصولات اخیر

صاحب نظران گفته اند که شبکه جاست آخرین تلاش جاستین سان برای جذب سرمایه تحت اسم دیفای بوده است.

در گذشته انتقادهایی به ترون در خصوص کپی کردن وایت پیپر خود، تبلیغ بیش از حد ICO خود و ایجاد پروژه ها و محصولاتی شده است که هیچ کاربردی در دنیای واقعی ندارند.

نگرانی دیگر، دارایی عظیم TRX توسط جاستین سان است. این موضوع باعث شده است که بعضی از افراد این پروژه را بیش از حد متمرکز و کلاهبرداری بخوانند.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا