اخبار خارجی

فروش استیبل کوین جدید ترون (JUST) در کمتر از ۵ دقیقه!

اگر در نظر داشتید تا استیبل کوین جدید ترون را بخرید، این فرصت را از دست دادید.

جاستین سان مدیرعامل ترون اوایل امروز اعلام کرد که تمام موجودی استیبل کوین جدید JUST در کمتر از ۵ دقیقه فروخته شد. وی در توییتر نوشت:

فروش توکن JST در ۴ دقیقه و ۲۶ ثانیه به پایان رسید.

این استیبل کو‌ین که دارای پشتوانه دلار است، اولین توکن عرضه شده در پلتفرم IEO صرافی ارز دیجیتال پولونیکس به اسم لانچ بیس (LaunchBase) بود. پولونیکس که بخشی از آن متعلق به جاستین سان است، ماه گذشته اعلام کرد که این استیبل کو‌ین از طریق وضعیت بدهی وثیقه گذاری شده (Collateralized Debt Position) از توکن های ترون و بر بستر پلتفرم JUST ایجاد خواهد شد.

قبل از عرضه پلتفرم فروش توکن پولونیکس در ماه گذشته، ترون با شکایتی مبنی بر نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا در خصوص با فروش توکن های ترون مواجه شد. این شکایت بخشی از مجموعه شکایت های معروف به “عروسی خونین” است که علیه بایننس، بیتمکس و سایر شرکت های مهم ارز دیجیتال ارائه شده است و تمام شکایت ها مدعی اند که فروش های غیرقانونی توکن ها در ICO ها صورت گرفته است.

طی چند سال گذشته، فروش توکن ها، ICO ها و IEO ها تحت بررسی دقیق مراجع و نهادهای قانونگذاری نظیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قرار گرفته اند. به علاوه، حجم معاملات استیبل کو‌ین ها در سراسر صنعت ارز دیجیتال افزایش چشمگیری داشته است و قانونگذاران نیز متوجه خطرات بالقوه رشد استیبل کو‌ین ها برای ثبات اقتصاد جهانی شده اند.

استیبل کو‌ین لیبرا از شرکت فیسبوک بخش مهمی از مورد توجه قرار گرفتن استیبل کو‌ین ها است. اما علیرغم تسلیم شدن فیسبوک در مقابل شرایط قانونگذاران، بعضی از مسئولان و نهادهای آمریکایی هم چنان معتقدند که لیبرا نوعی اوراق بهادار است و باید بر اساس آن قانونگذاری شود.

در این بین، با وردی نقدینگی دلار به بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مجموع ارزش بازار استیبل کوین ها در روزهای اخیر از ۱۰ میلیارد دلار فراتر رفت. تتر در عرصه استیبل کوین ها با ارزش بازار بیش از ۷.۵ میلیارد دلار پیشتاز است.

اما با ارائه استیبل کوین جدید توسط جاستین سان، جنگ استیبل کوین ها تازه شدت یافته است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا