اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

نسخه جدید دیگری از وایت پیپر پروژه فیسبوک، لیبرا (Libra)، منتشر شد

بنیاد لیبرا اخیرا نسخه ۲.۰ وایت پیپر اولیه را منتشر کرده است و طی آن، چشم انداز خود در خصوص در دسترس قرار دادن زیرساخت های مالی را ترسیم نمود. این برنامه در ابتدا به دلیل ترس از تحت تاثیر قرار دادن سیاست پولی کشورها، توسط قانونگذاران با موشکافی بسیار زیادی بررسی شد.

تغییرات اصلی در وایت پیپر جدید که به نظر می‌رسد چالش های قانونگذاری را مد نظر قرار داده است عبارتند از:

  • از ابتدا دارای مجوز است
  • استیبل کوین ها
  • نودهای قانونمند (VASPS)

نقطه ضعف اصلی تغییرات اخیر این است که سیستم کمتر متن باز و غیرمتمرکز است، بنابراین جامعه بیت کوین احتمالا لیبرا را به عنوان یک پروژه متمرکز دیگر در نظر خواهند گرفت. اما ما معتقدیم که این تغییرات، پیشرفت های چشمگیری برای عرضه لیبرا ایجاد می‌کند. همانطور که eToro در مقاله خود در ماه نوامبر سال گذشته بیان کرده است، بنیاد لیبرا اکنون رویکرد قانونمندتری اتخاذ می‌کند. پیشنهادهایی برای تغییر موضع به سمت همکاری با موسسات قانونمند محلی به منظور پشتیبانی از تراکنش ها با ارزهای ملی نیز به لیبرا ارائه شده است.

بنیاد لیبرا با پشتیبانی از چندین ارز درون زنجیره ای، قدم های اولیه را در این جهت برداشته است. این موضوع، نقطه عطف دیگری در مسیر لیبرا در جهت پذیرش سیستم های توزیع شده در امور مالی جهانی است.
شرکت eToro به عنوان یکی از اولین شرکت کنندگان در عرصه ارزهای دیجیتال چندین برنامه در جهت توکنی کردن دارایی های مالی را مدیریت کرده است. eToro اولین سازمانی بود که نسخه متن باز دارایی های توکنی شده بلاک چین لیبرا را منتشر کرد.

امروزه ما دائما افزایش حضور خود با ارائه ابزارهای متن باز برای تجارت دیجیتال بر بستر بلاک چین هستیم. با خرید شرکت Firmo و Delta و تعهد ما به حضور در برنامه GoodDollar ما هم چنان به ایجاد آینده امور مالی متعهد هستیم.

مقاله eToro توسط یونی آسیا (Yoni Assia) مدیرعامل eToro، پروفسور امری راس (Omri Ross) دانشمند ارشد بلاک چین و یوهانس رود ینسن (Johannes Rude Jensen) مدیر پروژه و محصول eToroX نوشته شده است.

مستندات جدید منتشر شده توسط بنیاد لیبرا را میتوانید از اینجا مطالعه کنید.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا