اخبار عمومی

ترامپ پایان دادن به «جنگ بایدن علیه رمزارزها» را وعده داد

دونالد ترامپ، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده، بار دیگر قصد خود را برای اتخاذ موضعی مساعدتر نسبت به رمزارزها در مقایسه با دولت فعلی بایدن تکرار کرد. این در حالی است که تحرکاتی از سوی دولت بایدن نیز برای حمایت از رمز ارزها و جلب نظر طرفدران کریپتو مشاهده می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، رییس‌جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ، در سخنرانی‌ای که در روز تولدش ایراد کرد، قول داد که به جنگ بایدن علیه رمزارزها پایان دهد، البته اگر امسال انتخاب شود!

ترامپ در جشن تولد ۷۸ سالگی

ترامپ در جریان سخنرانی ویژه‌ای در وست پالم بیچ (West Palm Beach)، فلوریدا، که در تاریخ ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) و در روز تولد ۷۸ سالگی‌اش برگزار شد، اظهار داشت:

من، به جنگ جو بایدن علیه رمزارزها پایان خواهم داد و اطمینان حاصل خواهیم کرد که آینده رمزارز و بیت کوین در آمریکا رقم بخورد. آینده را همینجا نگه خواهیم داشت و بسیاری از اقدامات مربوط به آن هم در فلوریدا انجام خواهد شد.

دونالد ترامپ، پایان دادن به جنگ بایدن علیه رمزارزها را وعده داد
دونالد ترامپ، پایان دادن به جنگ بایدن علیه رمزارزها را وعده داد

این اولین باری نیست که ترامپ به انتقاد از بایدن برای موضع سختگیرانه‌اش نسبت به رمزارزها پرداخته؛ در تاریخ ۲۶ می (۶ خرداد)، او بایدن را هدف قرار داد و گفت که ایالات متحده نباید به چیزی جز مقام نخست در صنعت رمزارزها قانع شود. ترامپ در پستی در شبکه اجتماعی Truth Social که توسط رسانه طرفدار ترامپ مدیریت می‌شود، نوشت:

جو بایدن فاسد، بدترین رییس‌جمهور در تاریخ کشور ما، می‌خواهد که رمزارزها به مرگ تدریجی و دردناکی برسند؛ من در دولتم چنین اجازه‌ای نخواهم داد.

ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ در برابر بایدن قرار خواهد گرفت و روز انتخابات ایالات متحده برای ۵ نوامبر (۱۵ آبان) برنامه‌ریزی شده است.

حضور مقامات دولت بایدن و مارک کوبان در میزگرد رمزارزی

در این میان، بایدن هم بیکار ننشسته و قصد دارد نشست‌های مهمی درباره سیاست‌های رمزارزی خود برگزار کند. میلیاردر معروف، مارک کوبان، معتقد است که رمزارزها نقش مهمی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایفا خواهند کرد و به نظر می‌رسد که دولت بایدن نگرانی‌های او و دیگر حامیان رمزارز را شنیده است.

بر اساس گزارش جدیدی، رو کانا (Ro Khanna)، نماینده دموکرات که نماینده ثروتمندترین منطقه کشور در سیلیکون ولی کالیفرنیاست، قصد دارد در اوایل جولای میزبان مقامات دولت بایدن، مارک کوبان و سایر قانون‌گذاران از مجلس نمایندگان و سنا برای میزگردی درباره سیاست‌های رمزارزی باشد. این نشست بر چگونگی حفظ نوآوری‌های بیت کوین و بلاکچین در ایالات متحده تمرکز خواهد داشت، اما هنوز مشخص نیست که چه افرادی به جز نماینده کانا و کوبان در این میزگرد شرکت خواهند کرد.

نماینده کانا، سیاستمدار حامی رمزارزهاست و اخیراً هم از لایحه FIT21 که توسط مجلس نمایندگان تصویب شده حمایت کرده است. این لایحه به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) صلاحیت جدیدی بر کالاهای دیجیتال می‌دهد و برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) چارچوب‌های نظارتی ایجاد می‌کند. کانا در پستی در شبکه اجتماعی X نوشت:

کاخ سفید باید از قانون FIT21 پاتریک مک‌هنری، نماینده جمهوری‌خواه، حمایت کند تا وضوح نظارتی برای بلاک‌چین و رمزارزها فراهم شود.

مارک کوبان، میلیاردر حامی رمزارز نیز در هفته‌های اخیر به طور مستقیم به دولت بایدن در مورد سیاست‌های رمزارزی آن پرداخت و اخیرا اظهار داشت که موضع بایدن در مورد رمزارزها می‌تواند به او در انتخابات نوامبر پیش‌رو کمک کند. کوبان با انتشار پستی در شبکه اجتماعی X نوشت:

من بارها گفته‌ام که بایدن باید بین گنسلر و رای‌دهندگان طرفدار رمزارزها یکی را انتخاب کند وگرنه ممکن است کاخ سفید را از دست بدهد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا