دسته بندی نشده

چند صد میلیون دلار از یک صرافی ترکیه‌ای به سرقت رفته است!

پس از متوقف شدن معاملات در صرافی ترکیه‌ای Thodex در روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت، این صرافی ارز دیجیتال اکنون شکایت کیفری از طرف کاربران خود دریافت کرده است؛ کاربران ادعا می‌کنند صدها میلیون دلار از این صرافی به سرقت رفته است.

این دادخواست در همان روزی که صرافی تودکس دسترسی کاربران به دارایی‌هایشان را مسدود کرد، تنظیم شد. یکی از شاکیان به نام Oguz Evren Kilic در طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ، اعلام کرد که بنیانگذار و مدیرعامل این صرافی یعنی Faruk Fatih Ozer یک روز قبل از این اتفاق، کشور ترکیه را ترک کرده و ممکن است این چند صد میلیون دلار را خود به سرقت برده باشد.

آژانس خبرگذاری دولتی Anadolu گزارش کرد که دادستان استانبول اکنون تحقیقات گسترده‌ای در صرافی نامبرده آغاز کرده است.

Thodex یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمز ارز ترکیه است که ۴۰۰.۰۰۰ کاربر و بیش از ۱.۲ میلیارد دلار حجم معاملات روزانه دارد. این اکسچنج که در سال ۲۰۱۷ بنیانگذاری شد، دیروز (۱ اردیبهشت) به طور ناگهانی معاملات را برای تمام کاربران خود مسدود کرد. بنا به گزاراشات، اعلامیه‌ای بر روی سایت قرار داده شده است. در این بیانیه آمده که صرافی به طور موقت “به منظور ورود سرمایه خارجی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان” به مدت ۵ روز کاری بسته شده است!

جزئیات بیشتر این سرمایه‌های خارجی مشخص نشده است؛ اما به هر حال سایت این صرافی ترکیه‌ای اکنون غیرفعال است.

منبع
theblockcryptou.today

آرن امیریان

من آرن امیریان هستم و از سال ۲۰۲۰ در بازار رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کنم. از همان زمان اعتقاد داشتم که این تکنولوژی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، سیستم‌های مالی و بانکداری سنتی را متحول کند. پس از مدت کوتاهی که در میهن بلاکچین مشغول به کار شدم، به این حوزه گسترده بسیار علاقمند شدم. اکنون حوزه مطالعاتی من راهکارهای لایه ۲، بلاکچین‌های لایه ۱، DAGها، شبکه‌های حریم خصوصی و آدیت کردن کدهای پروژه‌هاست.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا