آموزش نحوه محاسبه سود استخراج در وبسایت‌های Whattomine و Coinwarz + ویدیو

امروزه تعداد زیادی کوین قابل استخراج و جود دارند که هر کدام دارای یک الگوریتم استخراج هستند و با اسیک (ASIC) مخصوص آن الگوریتم استخراج می‌شوند. از سوی دیگر هر روز قیمت و سختی شبکه هر کدام از این کوین‌ها تغییر می‌کنند که این عوامل بر میزان درآمد ناشی از استخراج آن کوین‌ها تاثیر گذار هستند. بنابراین استفاده از ابزارهای آنلاینی که می‌توانند درآمد و سود ناشی از استخراج هر کوین را به طور اتوماتیک و با توجه به شرایط فعلی محاسبه کنند، می تواند بسیار کارآمد باشد. در این ویدیو نحوه استفاده از دو وبسایت شناخته شده در این زمینه یعنی  Whattomine.com و Coinwarz.com آموزش داده شده است.

 

ابزارهای موجود در این دو وبسایت می‌توانند برای افرادی که قصد ورود به این صنعت یا خرید دستگاه جدید دارند و همچنین افرادی که مشغول ماینینگ هستند مفید باشد. از جمله این امکانات می‌توان به مقایسه درآمد دو یا چند دستگاه با الگوریتم‌های متفاوت، مشاهده سود ده ترین کوین‌های قابل ماین با هر الگوریتم و کارآمدترین دستگاه‌ها، ماشین حساب ماینینگ برای هر کوین و … اشاره نمود.

امکانات این دو وبسایت و نحوه استفاده از آن‌ها بسیار شبیه هم است. اما الگوریتم‌هایی که در هر کدام از این وبسایت‌ها وجود دارد کمی با هم تفاوت دارند. از دیگر تفاوت‌ها می‌توان به امکان محاسبه درآمد استخراج با کارت های گرافیک (GPU) و یا ریگ، در وبسایت Whattomine اشاره کرد که در وبسایت Coinwarz چنین امکانی فراهم نیست و در آن فقط می‌توان درآمد ناشی از استخراج با اسیک‌ها را محاسبه نمود.

با استفاده از امکانات موجود در این سایت‌ها می‌توانید ابتدا درآمد و سود استخراج با دستگاه مد نظر خود را محاسبه کنید و با تقسیم قیمت دستگاه بر میزان درآمد روزانه، پارامتر بازگشت سرمایه یا ROI را حساب کنید. البته حتما در نظر داشته باشید که اولا این درآمد‌ها بر اساس شرایط فعلی قیمت و سختی شبکه آن کوین محاسبه شده است و این درآمدها با تغییر این پارامترها تغییر خواهد کرد، ثانیا ROI فقط معیاری برای مقایسه صرفه اقتصادی دستگاه‌های مختلف است و هزینه‌های نصب و نگهداری و تهویه و… در نظر گرفته نشده است.


54321
امتیاز 3 از 3 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین