اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

هکر توییتر در حال استفاده از کیف پول واسابی برای از بین بردن ردپا!

طبق گزارش شرکت رصد و پیگیری رمز ارز Elliptic، به نظر می‌رسد سرمایه جمع آوری شده توسط کلاهبرداری حاصل از هک توییتر در حال انتقال است.

طبق اطلاعات تراکنش کیف پول رمز ارز استفاده شده در این هک، مجموعا تقریبا ۱۲۳,۰۰۰ دلار توسط حمله کنندگان سرقت شد. از این مقدار تقریبا ۲۲ درصد معادل با ۲.۸۹ بیت کوین اواخر شب گذشته به یک آدرس انتقال یافت که Elliptic معتقد است یک کیف پول واسابی (Wasabi) است.

کیف پول های واسابی به کاربران امکان می‌دهند تا با ترکیب اطلاعات تراکنش‌ها، شفافیت تضمین شده توسط بلاک چین عمومی بیت کوین را دور بزنند و در نتیجه رصد و پیگیری سرمایه مورد نظر را برای مجریان قانون دشوارتر سازند.

طبق گزارش Elliptic، این شرکت توانسته است بر اساس الگوهای تراکنش، کیف پول های واسابی را شناسایی کند. اگرچه صرافی‌ها معمولا با استفاده از بررسی آیتم‌های احراز هویت به شناسایی مشتریان خود بپردازند و این موضوع باعث نشانه گذاری شدن کلاهبرداران می‌شود؛ اما استفاده از کیف پول واسابی تعیین مبدا سرمایه مشتری ها را دشوار می‌سازد.

توییتر در بیانیه ای اعلام کرد که هک روز چهارشنبه بیش از ۱۳۰ کاربر را مورد هدف قرار داد و حمله کنندگان توانستند کنترل حساب کاربران را به دست گرفته و پست های یکسانی مبنی بر درخواست بیت کوین منتشر کنند. توییتر هم چنین گفت در حال بررسی است که آیا حمله کنندگان به هیچکدام از اطلاعات غیر عمومی این پلتفرم دست یافته‌اند یا خیر.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا