اخبار بیت کویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

دلار دیگر ارزش ندارد و هیچ دولتی نمی تواند بیت کوین را دستکاری کند!

هفته گذشته، دولت ترامپ، مایک مولوانی را به عنوان رئیس جدید کارکنان کاخ سفید منصوب کرد. دونالد ترامپ این اتفاق را در توییتر رسمی خود اعلام کرد.

من خوشحالم اعلام کنم که مایک مولوانی، مدیر اداره مدیریت و بودجه، به عنوان رئیس بخش کارکنان کاخ سفید منصوب و جایگزین ژنرال جان کلی خواهد شد. مایک هنگامی که در پست مدیریت اداره مدیریت و بودجه بود، کار منحصر به فردی انجام داد.

جامعه بیت کوین به دلیل سوابق مایک در عرصه بیت کوین از این اتفاق ابراز خرسندی کرد و او را مورد تشویق قرار داد. مولوانی در اوایل سال ۲۰۱۹ کار خود را در این دفتر از سرخواهد گرفت.

علاوه بر این، با توجه به سخنرانی مولوانی که دو سال پیش پوشش داده شد، او در عین حال که تکنولوژی بلاک چین را تشویق می کرد، بیت کوین را به عنوان یک ارز اجماع پذیرفته بود. او گفت که بانک مرکزی آمریکا “دلار را بی ارزش کرده است“. علاوه بر این، او تأکید کرد که این امر برای کریپتویی معروف مانند بیت کوین امکان پذیر نخواهد بود زیرا این ارز دیجیتال “توسط هیچ دولتی قابل دستکاری نیست“.

در گذشته، مولوانی چندین بار در چنین موقعیت هایی بیت کوین را مورد ستایش قرار داده است. او در آوریل ۲۰۱۴ در یک کمیته کوچک کسب و کار با بیت کوین آشنا شد و نسبت به آن علاقه مند شد. مولوانی گفت:

من در یک کمیته کوچک کسب و کار با بیتکوین مواجه شدم. می دانم که هنوز این مساله وارد جریان اصلی نشده است و ممکن است به یک جریان اصلی تبدیل نشود. اما فوق العاده جالب است و چیزی است که در نهایت می تواند بر دلار و سیاست پولی ما تاثیر بگذارد.

 اوایل امسال در ماه سپتامبر، مولوانی کمیته بلاک چین کنگره را راه اندازی کرد و اتحادیه قانون گذاران، استفاده از کریپتو را در سطح فدرال ترویج داد. مولوانی در روز راه اندازی این کمیته گفت:

تکنولوژی بلاک چین پتانسیلی انقلابی برای ایجاد تغییرات اساسی در صنعت خدمات مالی، اقتصاد ایالات متحده و توزیع خدمات دولتی دارد و من افتخار می کنم از اینکه با این ابتکار و نوآوری همسو باشم.

این اتفاق چقدر برای سرمایه گذاران بیت کوین خوب است؟

بدست آوردن پشتیبانی بیشتر بیت کوین از سوی مقامات ارشد در موقعیت های کلیدی دولت مطمئنا برای سرمایه گذاران بیت کوین سودمند خواهد بود. تلاش جمعی مولوانی و دیگر متولیان قانون می تواند بر نظر و دیدگاه قانون گذاران ایالات متحده تاثیر بگذارد. به طور کلی، مقامات طرفدار بیت کوین می توانند سایر نهادهای دولتی را تشویق کنند تا موضعی خنثی نسبت به کریپتو داشته باشند. در حالی که کمیسیون کالا و معاملات آتی ایالات متحده (CFTC) یک رویکرد دوستانه را نسبت به محصولات کریپتو اتخاذ کرده است، SEC  هنوز به شدت به این پدیده موضعی سخت گیرانه دارد.

سال گذشته در سپتامبر ۲۰۱۷، بانک مرکزی فنلاند اعلام کرد که بیت کوین از آنجایی که طبق قوانین سختگیرانه اپراتورهای نود، ماینر و توسعه دهندگان عمل می کند، نمی تواند تنظیم و قانون گذاری شود. مقاله بانک مرکزی اشاره می کند:

بیت کوین قانون گذاری نشده است. نمی توان آن را قانون گذاری کرد. نیازی به قانون گذاری آن وجود ندارد؛ زیرا به عنوان یک سیستم متعهد به پروتکل است و هزینه های تراکنشی که از کاربران دریافت می شود توسط خود کاربران جدای از تلاش های ماینرها تعیین می شود. طراحی بیت کوین به عنوان یک سیستم اقتصادی انقلابی است و از این رو، توجه و تمرکز اقتصاددانان به آن حتی اگر عملکردی نداشته باشد، ارزشمند است. عملکرد و سودمندی آن باید اقتصاددانان را تشویق کند تا این ساختار شگفت انگیز را مطالعه کنند.

 با این حال، سازمان های دولتی و سازمان های نظارتی می توانند قوانین و چارچوب هایی را در رابطه با این پدیده وضع و اجرایی کنند.

منبع
coinspeaker

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا