اخبار داخلی

صرافی یونی‌سواپ قصد همکاری با پی‌پال را دارد

رییس بخش توسعه و گسترش یونی‌سواپ در همایش EthCC در پاریس به همکاری محتمل این صرافی با پی‌پال، E*Trade و استرایپ (Stripe) اشاره کرد.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین‌دسک، یونی‌سواپ بزرگترین صرافی غیرمتمرکز جهان به دنبال گسترش فعالیت خود در زمینه امور مالی مشتریان است. این موضوع در ویدئویی از همایش EthCC در پاریس بیان شد که اکنون این ویدئو از یوتیوب حذف شده است.

اشلی شاپ (Ashleigh Schap) رییس بخش توسعه و گسترش یونی‌سواپ در این همایش گفت که تیم توسعه‌دهنده این پروتکل معاملاتی در حال گفتگو با شرکت‌های شناخته‌شده حوزه فناوری امور مالی (fintech) به منظور گسترش و ترویج دیفای است.

همکاری صرافی یونی‌سواپ

شاپ در این خصوص گفت:

ما در حال تلاش هستیم تا صرافی یونی‌سواپ و سایر حوزه دیفای را در این برنامه‌ها وارد کنیم تا بتوانیم رویای نقدینگی آزاد و کارآمد را برای سراسر جهان محقق سازیم. پی‌پال، E*Trade و استرایپ خواهان گفتگو با ما هستند.

یونی‌سواپ لبز، EthCC، پی‌پال، E*Trade و استرایپ تاکنون در خصوص این موضوع اظهارنظری بیان نکردند.

پس از انتشار مقاله کوین‌دسک، هیدن آدامز (Hayden Adams) موسس شرکت یونی‌سواپ لبز در توییتر نوشت با شرکت‌هایی که در همایش EthCC به آنها اشاره شده است همکاری نداشته‌اند. وی گفت این ویدئو به درخواست یونی‌سواپ حذف شده است زیرا ممکن بود اینطور به نظر برسد که با شرکت‌های مذکور رابطه کاری داشته‌اند در حالی که اینطور نیست.

طبق سخنان شاپ، صرافی یونی‌سواپ با استفاده از شرکت‌های واسطه نظیر فایربلاکز (Fireblocks)، پکسوز (Paxos) و تالوس (Talos) به دنبال ایجاد همکاری بین امور مالی مشتریان و عرصه دیفای است. نکته قابل توجه این است که پکسوز سازنده پلتفرمی است که سرویس رمزارز پی‌پال بر بستر آن قرار دارد.

این همکاری‌ها می‌تواند به پروتکل‌های دیفای امکان دهد تا با ارائه دارایی‌های متنوع‌تر، پرداخت‌های آنی و دسترسی شبانه‌روزی وارد فناوری امور مالی شوند.

یکی از منابع نزدیک که ترجیح داد اسمی از او برده نشود در این خصوص گفت:

ما در حال صحبت با افراد مختلفی درباره شرایط و اتفاقات بالقوه آینده هستیم، اما هنوز چیزی تعیین یا تایید نشده است.

پکسوز و فایربلاکز نیز در این خصوص اظهارنظر نکرده‌اند.

آیا شاهد ورود TradFi به دیفای خواهیم بود؟

ایجاد بازارهای نقد یک وظیفه دشوار برای صرافی‌های سنتی است که متکی به روابط هزینه‌بر و پیچیده با بازارسازها هستند. صرافی یونی‌سواپ به عنوان یک بازارساز خودکار یا پلتفرمی که تبادل دارایی‌ها در استخرهای مختلف نقدینگی را برای معامله‌گران امکان‌پذیر می‌سازد، اسمی شناخته‌شده در عرصه رمزارزها است.

شاپ در سخنرانی خود در EthCC گفت:

رشد بازار رمزارزها در سال گذشته به شرکت‌های فناوری امور مالی نشان داد که تقاضای زیادی از جانب مشتریان برای رمزارزها و محصولات دیفای وجود دارد.

وی افزود که گسترش صرافی یونی‌سواپ به دشواری چند سال قبل نیست و شرکت‌هایی نظیر پی‌پال و استرایپ در مقابل محصولات دیفای مقاومت کمتری نشان می‌دهند.

شاپ در این خصوص گفت:

در ارتباط بودن و حفظ کاربران دلیل بسیار مهمی است که این شرکت‌های بزرگ به دنبال همکاری نزدیک با پلتفرم‌هایی نظیر یونی‌سواپ هستند.

شاپ در همایش پاریس گفت هرچند، امور مالی سنتی هنوز دغدغه‌هایی در خصوص فناوری بلاک چین و اعتبار و صحت تراکنش‌های درون زنجیره‌ای دارد. وی بیان کرد که استراتژی کنونی صرافی یونی‌سواپ، بررسی دقیق و نظرسنجی در خصوص نیازهای سازمان‌های مالی بزرگ در خصوص قوانین احراز هویت و سایر دغدغه‌های مرتبط با انجام تراکنش مستقیم بر بستر بلاک چین است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا