اخبار عمومی

امید دوباره؛ کمیسیون SEC یکی از ETF های رد شده را بازبینی میکند!

کمیسیون SEC که در ماه های اخیر سختگیری های زیادی روی درخواست های صندوق ETF داشته است؛ اعلام کرده است که قصد دارد درخواست کمپانی Bitwise و NYSE Arca را مجددا بررسی کند.

نگاه دوباره SEC به ETF ها

در بیانیه ای که در تاریخ 18 نوامبر (27 آبان) منتشر شد؛ کمیسیون اعلام کرده که قصد دارد ETF های دو کمپانی Bitwise Asset Management و NYSE Arca را مجدد بررسی کند. این درحالی است که درخواست این کمپانی ها به دلیلی ضرورت نداشتن مدتی پیش رد شده بود.

در ماه اکتبر گذشته قانونگذاران آمریکا اعلام کرده بودند که به دلیل نداشتن ضرورت کافی و مسائلی مانند دستکاری قیمت و تخلفات مالی؛ نیازی به بررسی ETF این دو کمپانی نیست. کمیسیون در همان زمان اعلام کرد:

کمیسیون بنا به بند 6 قانون SEC؛ کمپانی NYSE Arca را دارای شرایط کافی برای اکسچنج بودن نمیداند و پروپوزال ارائه شده برای صندوق ETF نیز بنا به همین ملزومات دارای فاکتورهای لازم برای تایید نیست. به طور خاص قوانین آمریکا برای اکسچنج ها برای جلوگیری از تقلب و دستکاری بازار طراحی شده است.

 

ادامه نگرانی ها در رابطه با دستکاری های بازار

یکی از نگرانی های بزرگ کمیسیون SEC برای درخواست های ETF؛ ثابت کردن پلتفرم ها در راستای دارا بودن زیرساخت برای جلوگیری از دستکاری بازار است. یکی از مسائلی که کمیسیون درخواست Bitwise  را رد کرد این بود که مستندات ارائه شده نشان میداد این کمپانی زیرساخت لازم برای جلوگیری از دستکاری بازار و بخصوص قیمت بیت کوین را ندارد چرا که میتوان دیتای فیک ایجاد کرد یا یعضی از دیتا ها را از بین برد.

با وجود همه این اتفاقات کمیسیون بار دیگر اعلام کرده قصد دارد مجددا درخواست این کمپانی را بررسی کند و به تمام کسانیکه قصد دارند مدارکی در جهت بهبود این بررسی ارسال کنند (نهاد های وابسته و غیروابسته)؛ تا تاریخ 18 دسامبر سال 2019 فرصت دارند مستندات خود را ارسال کنند.

کمیسیون در نهایت اعلام کرده تصمیم نهایی قبول یا رد کردن ETF این دو کمپانی منوط به بررسی کمیسیون است و تا آن زمان چیزی تایید نشده است.

چارلز لو (Charles Lu) مدیر Findora اعتقاد دارد زمان انتظار برای تایید ETF بیت کوین ممکن است طولانی باشد و به این سرعت کمیسیون درخواستی را تایید نکند:

برای تایید یک ETF بیت کوین؛ کمپانی مربوطه باید بتواند ثابت کند که قیمتی که در پلتفرم خود نشان می دهد واقعی است.

چارلز لو اعتقاد دارد چنین چیزی فعلا برای اکسچنج ها امکان پذیر نیست. البته حرفه های بازار کریپتو معتقدند این اتفاق حتما برای ارزهای دیجیتال خواهد افتاد اما ممکن است به این زودی نباشد.

 

 

منبع
cointelegraph

ساناز وفی

از بچگی گیمر بودم و دنیای بازی برام جذاب بود. بزرگتر که شدم با همون نگرش دنیای فانتزی، مهندس هوافضا شدم و همیشه دنبال کشف دنیاهای جدید بودم. بر خلاف خیلی از اهالی کریپتو، سال ۲۰۱۶ با اتریوم وارد دنیای بلاکچین شدم و یکی از اصلی‌ترین مباحث مورد علاقه من اکوسیستم اتریوم، اتریوم و لایه‌دوم‌ها ست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا