اخبار آلتکوین

استیبل کوین USDC هفته آینده در شبکه بیس عرضه خواهد شد

شرکت سیرکل (Circle) اعلام کرد استیبل کوین USDC به زودی در شبکه بلاکچین بیس (Base) در دسترس خواهد بود و در نهایت نسخه بریج شده USDbC را از بین خواهد برد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف، بر اساس پستی که در ۲۹ آگوست (۷ شهریور) در شبکه‌های اجتماعی از سوی جرمی آلر (Jeremy Allaire)، مدیر عامل شرکت سیرکل منتشر شد، استیبل کوین یواس‌دی کوین (USDC)، «هفته آینده» در شبکه بیس (Base) راه‌اندازی خواهد شد. این نسخه جدید جایگزین یواس‌دی بیس کوین (USD Base Coin) یا همان USDbC خواهد شد که اکثر کاربران فعلا از آن استفاده می‌کنند.

شبکه بیس متعلق به کوین بیس در ۹ آگوست (۱۸ مرداد) راه‌اندازی شد. در آن زمان، هیچ نسخه بومی USD Coin در این شبکه وجود نداشت. کاربران نمی‌توانستند پول نقد به حساب سیرکل واریز کرده و استیبل کوین USDC را در شبکه بیس دریافت کنند. برای حل این مشکل، تیم بیس به کاربران اجازه داد تا از طریق یک اپلیکیشن رسمی، USDC را از شبکه اتریوم به این شبکه بریج کنند. توکن صادر شده توسط این بریج «USDbC» نام دارد و توسط USDC قفل شده در شبکه اتریوم پشتیبانی می‌شود.

در اطلاعیه ۲۹ آگوست (۷ شهریور) آمده است سیرکل به زودی انتشار USDC را در شبکه بیس آغاز خواهد کرد و در نهایت استیبل کوین بریج شده USDbC را منسوخ می‌کند.

توییت مدیرعامل سیرکل
منبع: توییتر

طبق یک پست وبلاگی، قرارداد این توکن جدید در شبکه بیس موجود است. در روز راه‌اندازی، تیم این شرکت توضیح خواهد داد که چگونه USDbC فعلی می‌تواند با USDC بازخرید شود. این تیم همچنین «با اپلیکیشن‌های این اکوسیستم» کار خواهد کرد تا به افراد اجازه دهد «به آرامی و در طول زمان» استیبل کوین‌های USDbC خود را تبدیل کنند. همچنین، بریج فعلی شبکه بیس که توکن USDbC را صادر می‌کند فعلا به طور عادی به کار خود ادامه خواهد داد.

تیم سیرکل تاریخ مشخصی را برای عرضه رسمی این استیبل کوین اعلام نکرده و مدیرعامل آن تنها اظهار داشته است که این اتفاق در هفته آینده رخ خواهد داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا