اخبار خارجی

اجرا نود کامل بیت کوین بر روی خودروی برقی تسلا !

کاربران بیت کوین اخیرا تصمیم گرفته اند تا از خودروی برقی تسلا به عنوان نود کامل بیت کوین استفاده کنند و نکته جالب این است که این اقدام موفقیت آمیز بود.

خودروی برقی تسلا به نود کامل بیت کوین تبدیل می‌شود

خودروهای برقی و ارزهای دیجیتال معمولا دو موضوعی نیستند که به نظر مردم ارتباط چندانی با یکدیگر داشته باشند، اما چند نکته مشترک دارند. خودروهای برقی و ارزهای دیجیتال هر دو به عنوان فناوری های نوظهوری در نظر گرفته می‌شوند که می‌توانند جهان را به جای بهتری تبدیل کنند. هر دوی آنها نیز با محبوبیت روزافزونی مواجه هستند.

هرچند طبق ویدئوی جدیدی که توسط بعضی از اعضای جامعه بیت کوین منتشر شده است،  ممکن است ارتباط بیشتر و عمیق تری بین این دو موضوع توسط این افراد ایجاد شده باشد.

در ویدئوی مورد نظر نشان داده شده است که خودروهای تسلا می‌توانند برای اجرای بیت کوین نیز مورد استفاده قرار بگیرند. طرفداران ارزهای دیجیتال از سیستم رایانه ای موجود در این خودروها استفاده کرده اند تا این وسایل نقلیه را به نود کامل بیت کوین تبدیل کنند.

این اقدام که بسیار عجیب و موفقیت آمیز هم بود و از موفقیت آن توسط پروژه ای به اسم Bcoin اطمینان حاصل شده است. Bcoin پروژه ای است که به دنبال پیاده سازی نسخه های متفاوتی از پروتکل بیت کوین است و می‌توان از آن برای اجرای نود بر روی تمام دستگاه ها استفاده کرد. در نتیجه، شبکه بیت کوین به طور موقت یک خودرو در اختیار داشت تا به فرآیند اجرای بزرگترین ارز دیجیتال جهان کمک کند.

دلیل بد بودن ایده اجرای نود بیت کوین بر روی خودروی تسلا

اگرچه این موضوع، روش کاملا منحصربه‌فردی از ارائه پروژه Bcoin و هم چنین قابلیت های تسلا است، اما اجرای نود بیت کوین از طریق خودروی تسلا احتمالا ایده خوبی نباشد. همانطور که می‌دانید اجرای نود بیت کوین به منابعی نظیر توان پردازشی بسیار زیاد نیاز دارد.

هم چنین این نکته نیز وجود دارد که رایانه مورد استفاده برای اجرای نود به دانلود و پردازش اطلاعات بلاک چین بیت کوین نیاز داشته باشد که این موضوع با رابط کاربری رایانه خودرو به طور خطرناکی در تداخل است.

به علاوه، استفاده از این خودروها برای اجرای نود بلاک چین می‌تواند با ماژول های حافظه خودروی تسلا تداخل ایجاد کند. گفتنی است به دلیل سیکل های محدود خواندن و نوشتن این ماژول ها، وجود مشکلاتی نیز در آنها گزارش شده است. با این حال، طبق گفته توسعه دهندگان Bcoin، آنها با این مشکلات آشنا بوده اند. در واقع، وبسایت آنها حتی هشداری به شرح زیر ارائه داده است:

این امر پهنای باند، CPU و فضای ذخیره سازی بسیار زیادی استفاده خواهد کرد.

به عبارت دیگر، احتمالا برای مدت طولانی نود بیت کوین را بر روی خود اجرا نکرده اند و فقط تا حدی بوده است که ویدئو را ضبط کرده و ثابت کنند که این امر امکان پذیر است.

اگرچه این برای اولین بار است که یک خودرو به نود بیت کوین تبدیل می‌شود، اما اولین باری نیست که جامعه ارز دیجیتال از دستگاهی به غیر از رایانه برای اجرای نود کامل استفاده می‌کند. در واقع، یکی از آزمایش های انجام شده در این خصوص مشخص کرده است که رایانه های Raspberry Pi برای همگام سازی (Syncing) بلاک چین بسیار خوب و مناسب هستند.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشیم این است که توییتر و تسلا یک نکته مشترک دارند که همان ایلان ماسک موسس این شرکت خودروسازی است که در توییتر نیز حضور فعالی دارد. تاکنون ماسک اظهارنظری در خصوص این آزمایش بیان نکرده است.

او هم چنین هرگز تایید نکرده است که بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است، اگرچه اخیرا در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال بیان کرد نه مخالف بیت کوین است و نه موافق آن و در واقع بیت کوین برای او مهم نیست. وی در مقطعی بیان کرده بود که بیت کوین بسیار معرکه است و در زمان دیگری گفته است که اتریوم لیاقت توجه بیشتری دارد. وی هم چنین بیان کرده است که دوج کوین، کوین مورد علاقه او می‌باشد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا