اخبار خارجی

ایلان ماسک نظر واقعی خود در مورد بیت کوین را بیان کرد!

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت های SpaceX و تسلا پس از مجموعه ای از توییت های مرموز و بلند، موضع خود در خصوص ارزهای دیجیتال را در پادکست ۲۰ ژانویه بیان کرد. ماسک با بیان اینکه وی نه موافق بیت کوین است و نه مخالف آن، بر کاربردهای این ارز دیجیتال برای تراکنش های غیرقانونی معطوف شده است.

ایلان ماسک اخیرا برای توییت های کوتاه و مرموز که مرتبط با ارزهای دیجیتال بوده اند توجه ویژه ای را به خود جلب کرده است. وی در تاریخ ۱۰ ژانویه توییتی را منتشر کرد و طی آن نوشت بیت کوین، کلمه تسلیم شدن من نیست.

این توییت به دنبال توییت ماه آوریل ۲۰۱۹ وی بود که طی آن گفت ارز دیجیتال کلمه تسلیم شدن من است.

اما اگرچه این توییت ها به طور کل به عنوان شوخی و جوک در نظر گرفته می‌شود، اما سابقه فعالیت های ماسک به شدت با صنعت فناوری امور مالی مرتبط است.

در سال ۱۹۹۹، ایلان ماسک بانک آنلاین X.com را تأسیس کرد که بعداً به پی‌پال تبدیل شد. وی در پادکست اخیر، به این شرکت اشاره کرد و گفت:

اگر پی‌پال برنامه ای که من میخواستم اجرا کنم را اجرا کرده باشد، به نظرم به ارزشمندترین شرکت جهان تبدیل می شود.

سپس از ماسک سوال شد که با در نظر گرفتن شباهت های بیت کوین و ارزهای دیجیتال با X.com، نظر وی درباره آنها چیست. ماسک در پاسخ گفت که نه مخالف بیت کوین است و نه موافق آن و در واقع بیت کوین برای او مهم نیست.

اگرچه وی وایت پیپر ساتوشی را بسیار هوشمندانه خواند، اما گفت که ممکن است موضع او در خصوص ارزهای دیجیتال افراد حاضر در این عرصه را عصبانی کند. وی افزود:

تراکنش هایی وجود دارند که تحت هیچ قانونی نیستند و معمولا از پول نقد برای این تراکنش ها استفاده می‌شود. اما برای به وقوع پیوستن تراکنش های غیرقانونی، به یک پل و واسطه بین تراکنش غیرقانونی به قانونی نیاز دارید. اینجاست که ارزهای دیجیتال وارد می‌شوند.

ماسک خاطر نشان کرد که استفاده از پول نقد بسیار دشوارتر است، اما هر جایگزین دیگری باید برای اهداف قانونی و غیرقانونی مفید و کاربردی باشد، در غیر این صورت مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

اگرچه ایلان ماسک اشاره مستقیمی به ارزهای دیجیتال نکرد، اما مشخصا منظور خود را بیان کرد:

شما باید یک واسطه تراکنش های قانونی به غیرقانونی داشته باشید. من ارزهای دیجیتال را یک جایگزین کارآمد برای پول نقد می‌بینم. به نظرم کاربرد اصلی ارزهای دیجیتال برای انجام تراکنش ها نمی‌باشد.

ایلان ماسک علیرغم آنکه منظور ضمنی در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتال برای اهداف غیرقانونی داشته است، اما تایید کرد که نمی‌خواهد درباره آنها زود قضاوت کند. به نظر ماسک، دولت ها نظارت بیش از حد در بعضی از جنبه های خاص دارند. وی گفت:

به نظرم خیلی چیزهای غیرقانونی وجود دارد که نباید غیرقانونی باشند. به نظرم گاهی اوقات دولت ها قوانین بسیار زیادی درباره امور مختلف دارند نباید خیلی چیزها غیرقانونی باشد

اگرچه ماسک ارزهای دیجیتال را تایید نکرده است، اما مخالف آنها نیز نیست. طی این مصاحبه وی با اشاره به رقبایی نظیر Stripe گفت که بانک ها به دردسر افتاده‌اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا