اخبار بلاکچین

هک بیش از ۶ میلیون دلار توکن وی چین (VeChain) توسط یک هکر ناشناس

کیف پول بنیاد وی چین (VeChain) مورد حمله هکری قرار گرفت که هدف آن، سرمایه اختصاص داده شده به برنامه بازخرید این بنیاد بوده است.

در بیانیه بنیاد وی چین در تاریخ ۱۳ دسامبر، هکر ناشناسی توانسته است ۱.۱ میلیارد توکن VET به ارزش تقریبا ۶,۶۰۰,۰۰۰ دلار را از کیف پول بازخرید بنیاد وی چین به آدرس کیف پول شخصی خود انتقال دهد.

این نفوذ امنیتی احتمالا به دلیل سوء استفاده ناشی از خطای انسانی است

در به روزرسانی اولیه این رویداد، بنیاد وی چین خاطرنشان کرد که این هک به هیچ عنوان ارتباطی با اقدامات رویه استاندارد یا راهکارهای کیف پول سخت افزاری وی چین نداشته است.

طبق این بیانیه، نفوذ امنیتی اخیر احتمالا به دلیل سوء استفاده یکی از کارکنان تیم مالی این بنیاد بوده است. این شخص، حساب بازخریدی ایجاد کرده که بخشی از رویه استاندارد مورد تایید بنیاد را نقض کرده است. تیم حسابرسی متوجه این سوء استفاده ناشی از خطای انسانی نشده است.

اقدامات انجام شده به منظور اصلاح شرایط پیش آمده و شفاف سازی بیشتر

در این بیانیه، بنیاد وی چین تعدادی از اقدامات طراحی شده برای اصلاح و کاهش تاثیر این رویداد و شفاف سازی بیشتر را بیان کرده است. بدین ترتیب، بنیاد وی چین لینکی همراه با آدرس هکر ضمیمه شده در VeChainStats را ارائه کرده است تا بلافاصله سایر آدرس های در تعامل با آدرس هکر را رصد و پیگیری کند.

در بخشی از اقدامات انجام شده، شرکت وی چین تمام صرافی ها را مطلع کرده است تا تمام سرمایه های ارسالی از این هکر و هم چنین برداشت های این هکر از کیف پول های صرافی ها را نظارت کرده، در لیست سیاه قرار داده و مسدود کنند.

به علاوه، وی چین بازرسی امنیتی در سایر ارزهای دیجیتال انجام داده است که مرتبط با تصدی این بنیاد است تا از نفوذهای بیشتر جلوگیری کند. این شرکت سنگاپوری هم چنین این رویداد را به مجریان قانون گزارش داده و به نظارت بر شرایط ایجاد شده و همکاری با مجریان قانون و متخصصان امنیت سایبری ادامه خواهد داد تا شفاف سازی بیشتری فراهم کند.

کاهش قیمت ۹ درصدی توکن VET

وی چین یک پلتفرم بلاک چین و ارز دیجیتال مهم است که برای ارتقای مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری طراحی شده است. توکن VET با ارزش بازار ۳۲۵ میلیون دلاری در رتبه ۲۰ ام ارزهای دیجیتال قرار دارد. پس از خبر اخیر، قیمت این توکن بیش از ۹ درصد کاهش یافته است. قیمت این آلتکوین در حال حاضر اندکی بازیابی شده است.

وی چین که برای ارائه بلاک چین تور (Thor) برای پلتفرم بلاک چین والمارت (Walmart) شناخته می‌شود، اخیرا با بخش مشاوره ای کوین تلگراف به اسم Cointelegraph Consulting همکاری داشته است. هدف این بخش، افزایش پذیرش جهانی فناوری بلاک چین است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا