اخبار خارجی

دستاورد مهم وی چین؛ فاز اول الگوریتم گواه اثبات اعتبار ۲.۰ تکمیل شد

در آخرین به‌روزرسانی مکانیزم اجماع وی‌چین، این شبکه به فاز اول الگوریتم اجماع POA دست یافته است و انتظار می‌رود امنیت و عملیات‌های کلیدی شبکه VeChain بهبود یابد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، شبکه وی‌چین اخیرا مکانیزم اجماع خود را به‌روزرسانی کرده و مدعی است که پاک‌ترین روش تایید بلاک در زنجیره را ارائه می‌دهد.

در تاریخ ۱۶ نوامبر، وی‌چین با به‌روزرسانی شبکه اصلی وی‌چین تور (VeChainThor) به فاز اول الگوریتم اجماع گواه اثبات اعتبار ۲.۰ (PoA 2.0) SURFACE، در تاریخ ۶ ساله خود به نقطه عطف مهمی دست یافته است.

وی‌چین یک سیستم رصد و پیگیری زنجیره تامین است که در سال ۲۰۱۵ عرضه شده و رصد فیزیکی و حفظ سابقه بلاکچین را ترکیب می‌کند. 

گواه اثبات اعتبار و گواه اثبات سهام از این نظر با گواه اثبات کار متفاوت هستند که برای دستیابی به اجماع شبکه به فرایند استخراج نیاز ندارند. PoA با بررسی و تایید هویت کاربران به اجماع دست می‌یابد، در حالی که PoS با سهام گذاری رمزارز در شبکه به این مهم دست می‌یابد.

به‌روز رسانی شبکه وی چین

شبکه وی‌چین فقط با ۱۰۱ نود اجرا می‌شود. اگر تعداد نودها کمتر شود، غیرمتمرکزسازی کاهش می‌یابد اما سرعت شبکه افزایش پیدا می‌کند. این موضوع به نفع برنامه‌های تجاری و صنعتی است. به عنوان مقایسه می‌توان گفت که بیت کوین در حال حاضر ۱۳,۲۴۴ نود و اتریوم ۲۷۰۱ نود دارد.

مزیت دیگر PoA مصرف انرژی کمتر و انتشار مقدار بسیار کمی آلاینده کربنی است. وی‌چین اذعان داشته است که این به‌روز رسانی اخیر، پاک‌ترین اجماع جهان برای کسب پذیرش گسترده است.

طبق اعلان رسمی وی‌چین، این به‌روز رسانی شامل سه مولفه مهم است. مولفه اول، تابع تصادفی قابل تایید (VRF) است که نودها را به صورت ایمن و تصادفی برای تولید بلاک‌ها یا پردازش تراکنش‌ها اختصاص می‌دهد و آنها را در مقابل دستکاری مصون می‌سازد.

مولفه دوم، فرآیند تولید بلاک بر اساس تایید کمیته است که به طور چشمگیری سودآوری از ایجاد فورک در شبکه را کاهش می‌دهد. ایجاد فورک می‌تواند به تاخیر و کاهش راندمان شبکه بیانجامد.

مولفه سوم، فرآیند تایید نهایی منفعل بلاک است. این مولفه تضمین می‌کند که بلاک‌های جدید حتی در صورتی که تمام نودهای شبکه همگام (sync) نباشند، باز هم تایید می‌شوند.

به‌روزرسانی سرفیس هم‌چنین در صدد بهبود مقیاس‌پذیری، امنیت و راندمان شبکه اصلی وی‌چین تور است.

تیم وی‌چین در اعلان رسمی خود بیان کرده است که سرفیس برای پاسخ به تقاضای برنامه‌های آتی شبکه و افزایش تقاضای جهانی الزامی است.

صرافی‌های مختلف نظیر بایننس و Crypto.com از وی‌چین پشتیبانی می‌کردند. گفتنی است قیمت وی‌چین در زمان نگارش این خبر برابر با ۰.۱۴ دلار است.

پروژه وی‌چین در تاریخ ۱۶ نوامبر انتخاب دومین کمیته هدایت (SC) را اعلام کرد. SC به منظور تسهیل راندمان تصمیم‌گیری طراحی شده است و عادلانه بودن و تأثیرگذاری اجرای تمام موارد فاندامنتال را تضمین می‌کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا