اخبار داخلی

جهانگیری: فعالیت ماینرهای مجاز متوقف شود

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور اعلام کرد فعالیت ماینرهای مجاز باید متوقف شود و در صورت ادامه فعالیت مجوز آنها باطل گردد.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری عصر سه شنبه پس از جلسه بررسی خاموشی‌های اخیر و تصمیم گیری در خصوص نحوه مدیریت مصرف برق در کشور در جمع خبرنگاران تأکید کرد طبق مصوبه قبلی هیئت دولت باید فعالیت ماینرهای مجاز متوقف شود.

معاون اول رییس جمهور در خصوص تصمیمات دولت و مصوبات این جلسه در زمینه برخورد با دستگاه‌های ماینر و استخراج رمز ارزها در کشور تصریح کرد:

طبق مصوبه قبلی دولت باید فعالیت بخش‌های محدودی در کشور که مجوز استخراج رمز ارز داشتند متوقف شود و در هیچ یک از ساعات شبانه روز مجاز به استخراج رمز ارز نیستند و در صورت فعالیت این واحدها، مجوز آنها لغو خواهد شد.

جهانگیری در خصوص فعالیت استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور خاطرنشان کرد:

مقرر شد با هماهنگی شورای تأمین استان‌ها، کارگروهی در این زمینه تشکیل شود و وزارت نیرو با تحلیل میزان برق مصرفی واحدها، وزارت اطلاعات با فعالیت گسترده و همچنین وزارت ارتباطات با ابزارهای تشخیصی مختص به خود این واحدهای غیرمجاز را شناسایی کنند و از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آورند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد:

در خصوص میزان مصرف برق در کشور اختلاف نظرهایی وجود دارد که در سال جاری به دلیل خشکسالی و مسایل دیگر، میزان مصرف برق افزایش یافته اما به نظر می رسد مصارف غیرطبیعی دیگر برق در کشور از ناحیه دستگاه‌های ماینر باشد که با هماهنگی قوه قضاییه و شورای امنیت کشور و تصمیم هیئت دولت مقرر شد تا با این واحدهای غیرمجاز برخورد شود.

اظهارات وزیر نیرو در خصوص نقش استخراج رمز ارزها در قطعی برق

رضا اردکانیان وزیر نیرو در جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه و در جریان بررسی علل خاموشی‌های اخیر بیان کرد:

در خصوص نقش استخراج رمزارزها بر خاموشی‌ها باید عرض کنم که با کمک دستگاه‌های مسئول و نیروی انتظامی در هفته‌های اخیر ۳۶۴۶ مرکز غیرمجاز که در آنها ۱۹۶ هزار و ۲۳۳ دستگاه ماینر وجود داشت جمع‌آوری شد، برق مصرفی این مراکز غیرمجاز ۵۷۰ مگاوات بوده و برق مراکز مجاز ۵۲۱ مگاوات است.

وی در ادامه اظهار کرد:

به صورت مستمر بررسی‌ها و نظارت‌ ها ادامه دارد و بلافاصله بعد از اعلام رئیس جمهور، تا آخر تابستان ماینرها قرار است خاموش شوند. شب گذشته جلسه مفصلی در این زمینه برگزار شد و دادستان کل کشور به همه مراکز اعلام کردند که دستگاه‌های جمع آوری شده نیز تا پایان تابستان نگهداری شده و تحویل داده نشود.

نظر شما استخراج رمز ارزها و فعالیت ماینرهای مجاز عامل اصلی در قطعی‌های اخیر برق چیست؟

منبع
پایگاه اطلاع رسانی دولت

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا