اخبار خارجی

ویتالیک بوترین و جوزف لوبین در همایش اخیر اتریوم به آینده این ارز پرداختند

ویتالیک بوترین موسس اتریوم و جوزف لوبین موسس کانسنسیس روز گذشته در همایش ETHLondonUK به صحبت درباره آینده اتریوم در سال ۲۰۲۰ پرداختند. خلاصه صحبت های آنها مقیاس پذیری اتریوم، خصوصی تر شدن آن و بررسی دیفای بود.

بوترین گفت که فناوری های جدید به مقیاس پذیری شبکه اتریوم که در محاصره عوامل کاهش سرعت شبکه است کمک خواهند کرد. اگر شبکه به حداکثر ظرفیت خود برسد، کند و بسیار گران خواهد شد. این موضوع باعث می‌شود که شرکت ها از ایجاد پروژه های خود بر بستر اتریوم چشم پوشی کنند.

بوترین پیش بینی کرده است که فناوری شاردینگ می‌تواند شبکه را مقیاس پذیر کند. فناوری شاردینگ شبکه را به بخش های کوچکتر به اسم شارد تقسیم می‌کند که هر کدام از شاردها می‌توانند هزاران تراکنش را پردازش کنند. شاردینگ هنوز تحت توسعه و پیشرفت است اما در سال جاری می‌تواند پیاده سازی شود. بوترین گفت اگر کاربران از فناوری های مقیاس پذیری دیگری نظیر Optimistic Rollup استفاده کنند، تعداد پردازش تراکنش های شاردینگ افزایش خواهد یافت.

بوترین هم چنین گفت که اکوسیستم اتریوم در سال بعد شاهد افزایش حریم خصوص خواهد بود. وی در این خصوص گفت قطعا نیاز روزافزونی به این موضوع وجود دارد که تمام فعالیت های شما به صورت عمومی به یکدیگر متصل نشوند. وی به تورنادو کش (Tornado Cash) اشاره کرد که به کاربران امکان می‌دهد تا تراکنش های خصوصی اتریوم انجام دهند.

در خصوص مسائل اخیر پیرامون وام های سریع که کاربران با سوء استفاده از اوراکل های قیمت در صدد کسب سود بودند، بوترین معتقد است که اقدامات بیشتری باید در خصوص اوراکل های غیرمتمرکز انجام شود. بوترین گفت اقدامات بیشتر در خصوص انواع مختلف طراحی اوراکل ها باید انجام شود تا آنها را ایمن و غیرمتمرکز کند.

جوزف لوبین که یکی از بزرگترین مجموعه های بزرگ برای توسعه محصولات بلاک چین شرکتی را اداره می‌کند درباره آینده کسب و کار در اتریوم صحبت کرد.

لوبین دیفای را بسیار خارق العاده خواند و گفت پس از آنکه آن را بهبود بدهیم تا واقعا کاربردی شود، این عرصه به موضوعی تبدیل خواهد شد که توجه سراسر جهان را به خود جلب خواهد کرد. دیفای چه از طریق مدل های تجاری جدید و چه از طریق کسب و کارهای قدیمی توجهات را به خود جلب می‌کند و به اقتصاد غیرمتمرکز جهانی تبدیل خواهد شد. دیفای معمولا به محصولاتی نظیر وام ها، سرمایه گذاری ها، بیمه ها و هم چنین صرافی های غیرمتمرکز ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین اشاره می‌شود. عرصه دیفای هم چنان کوچک است اما در حال رشد می‌باشد به طوری که ماه گذشته از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

لوبین هم چنین معتقد است که شرکت های بزرگ و متوسط به تدریج بخش هایی از کسب و کار خود را وارد بلاک چین های عمومی خواهند کرد. چند روز قبل، کانسنسیس همراه با مایکروسافت و EY پروتکل جدیدی معرفی کرد که زن سازمان ها امکان می‌دهد تا با یکدیگر تعامل برقرار کنند، اطلاعات را به اشتراک بگذارند و فرآیندهای تجاری را با کمک یکدیگر انجام دهند. تمام این امور به صورت کاملا محرمانه بر بستر بلاک چین اتریوم انجام می‌پذیرد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا