اخبار عمومی

۴ توصیه ویتالیک بوترین برای سرمایه‌گذاران رمزارزها

اشتباهات فاحشی در هنگام سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و به خصوص بازار رمزارزها وجود دارد که در حال حاضر، به دنبال صعودی شدن دوباره بازار و بازگشت مجدد سرمایه‌گذاران ممکن است گریبان آن‌ها را بگیرد. در همین راستا ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیانگذار اتریوم در شبکه اجتماعی X توصیه‌هایی شاید ساده اما مهم را به سرمایه‌گذاران گوشزد کرده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

توصیه‌های خالق اتریوم به سرمایه‌گذاران

به نقل از بی‌این کریپتو، اظهارات اخیر بوترین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری سنتی را با بینش مدرن ترکیب کرده و توصیه‌های مهمی برای سرمایه‌گذاران رمزارزها ارائه کرده است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

۱- توصیه اول بوترین بر تنوع در سرمایه‌گذاری تاکید دارد. در عصری که روز به روز فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدیدی پدیدار می‌شوند، توزیع سرمایه بین دارایی‌های مختلف می‌تواند ریسک‌های مربوطه را کاهش دهد. این رویکرد با استراتژی‌های سنتی سرمایه‌گذاری مطابقت دارد و با ماهیت نوسانی بازار رمزارزها نیز سازگار است.

۲- بوترین در ادامه بر اهمیت پس‌انداز تاکید کرده است. به عقیده بنیان‌گذار اتریوم، مردم باید به اندازه کافی پول پس‌انداز کنند تا بتوانند هزینه‌های چندین سال آینده خود را پوشش دهند. اهمیت این توصیه با توجه به وضعیت نامشخص اقتصادی و غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار کار، دو‌چندان می‌شود.

۳- توصیه سوم بوترین به هولد کردن دارایی‌ها مربوط است. این توصیه که ظاهرا با هیجان سرمایه‌گذاری‌های پرریسک در تضاد بوده و اغلب ممکن است خسته‌کننده به نظر برسد، در واقع ریشه در یک باور آزمایش‌شده در طول سالیان اخیر دارد. بر اساس این باور، سرمایه‌گذاری‌های ثابت و قابل اعتماد اغلب در طولانی‌مدت به سود منجر می‌شوند. در شرایطی که در صنعت ارزهای دیجیتال اغلب داستان‌هایی از یک شبه میلیونر شدن افراد مختلف می‌شنویم، بنیانگذار اتریوم بر سرمایه‌گذاری محتاطانه تاکید دارد.

۴- در آخرین توصیه، بوترین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازارهای فیوچرز را خطاب قرار داده و نسبت به اهرم‌های بیش از حد، مخصوصا لوریج‌های بیش از ۲ برابر هشدار داده است. بالا بودن ضریب لوریج در پوزیشن‌های فیوچرز مثل یک چاقوی دو لبه است و به همان اندازه که می‌تواند سود چند برابری را به ارمغان آورد، ریسک ضرر چند برابری را نیز برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد.

ممکن است توصیه‌های بوترین در نگاه اول ساده و تکراری به نظر برسند؛ اما اگر به آن‌ها دقیق نگاه کنیم می‌بینیم این اظهارات، آمیخته‌ای از نکات مهم بازارهای مالی سنتی و بازار کریپتو است و این نکته را به سرمایه‌گذاران تازه‌کار و با تجربه یادآوری می‌کند که در صنعت رمزارزها، گاهی اوقات ساده‌ترین استراتژی‌ها، موثرترین هستند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا