اخبار اتریوم

اشاره ویتالیک بوترین به اهمیت هوش مصنوعی برای اتریوم؛ قیمت ETH از ۲٬۹۰۰ دلار گذشت

قیمت اتریوم (ETH) امروز از ۲٬۹۰۰ دلار گذشت که باعث جلب توجه مجدد جامعه کریپتو قبل از ارتقاء دنکُن (Dencun) شد. افزایش قیمت اتریوم پس از آخرین پست ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، یکی از بنیانگذاران اتریوم در مورد هوش مصنوعی (AI) و موارد استفاده از آن در دنیای کریپتو رخ داد.

به نقل از کوین گیپ، ویتالیک بوترین در پستی به اتریوم اشاره کرده است که بر اهمیت استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای رفع اشکال و تایید کدهای اتریوم تاکید کرده است. پس از انتشار این پست، قیمت ETH از ۲٬۹۰۰ دلارعبور کرد.

اشاره ویتالیک بوترین به استفاده از هوش مصنوعی در اتریوم

بوترین، اخیرا توجه ویژه‌ای به هوش مصنوعی (AI) داشته و در مورد مزایا و معایب آن صحبت کرده است. وی چندی پیش در مورد نحوه همپوشانی ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی صحبت کرده و به موارد استفاده و خطرات آن نیز اشاره کرده بود.

ویتالیک بوترین در پستی در پلتفرم X در ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) گفت که در مورد هوش مصنوعی هیجان‌زده است. یکی از برنامه هایی که او بیشتر از همه در مورد آن هیجان دارد، تایید رسمی کد و یافتن باگ‌ها با کمک هوش مصنوعی است. وی معتقد است هوش مصنوعی اصلاح باگ را متحول خواهد کرد و از وجود باگ‌ها در کد به عنوان «بزرگترین ریسک فنی اتریوم» در حال حاضر نام برده است:

یکی از کاربردهای هوش مصنوعی که من در مورد آن هیجان زده هستم، تایید رسمی کد و یافتن باگ با کمک هوش مصنوعی است. در حال حاضر بزرگترین خطر فنی اتریوم احتمالا وجود باگ در کد است و هر چیزی که بتواند به طور قابل توجهی این بازی را در آن تغییر دهد شگفت‌انگیز خواهد بود.

ولفگانگ گریسکمپ (Wolfgang Grieskamp) از Aptos Labs اظهار داشت متاسفانه طراحی EVM تایید را بسیار سخت می کند و به دلیل انشعاب غیر مستقیم در کشف جریان کنترل مشکل دارد. مطمئن نیستم که آیا هوش مصنوعی به این مشکل کمک خواهد کرد یا خیر. تایید رسمی Move آسان‌تر است و امروزه کار می‌کند؛ هوش مصنوعی می‌تواند آن را بیشتر تقویت کند.

درخت ورکل (Verkle) اتریوم

از آنجایی که اتریوم برای ارتقای Dencun (Deneb و Cancun) برنامه‌ریزی شده است که در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) اجرا شود، ویتالیک بوترین به دنبال درختان Verkle است. بوترین با استناد به وب‌سایتی که توسط توسعه‌دهندگان بنیاد اتریوم نگهداری می‌شود، گفت که کلاینت‌های اعتبارسنجی بدون حالت را فعال می‌کند و به گره‌های استیکینگ اجازه می‌دهد با فضای دیسک سخت تقریبا صفر اجرا شوند و تقریبا فورا همگام (Sync) شوند. این امر یک تجربه کاربری انفرادی بهتر را ارائه می‌دهد.

افزایش قیمت اتریوم

پس از انتشار این پست، قیمت اتریوم برای اولین بار از سال ۲۰۲۲ از ۲٬۹۰۰ دلار گذشت.

نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا