اخبار داخلی

🔴مدیر صرافی والکس: این صرافی هک نشده است

خبرهای غیر موثق در شبکه های اجتماعی بازتاب داشته که حاکی از آن است صرافی والکس هک شده است.

گروهی که بانک ملت را پیشتر هک کرده بود مدعی شده که صرافی ایرانی والکس را نیز هک کرده است. همانطور که در تصویر زیر مشخص است این گروه در تلگرام خود مدعی شد که صرافی والکس را هک کرده است.

والکس

این گروه نامشخص همچنین مدعی شده است که ۱۴ گیگ اطلاعات کامل مشتری‌ها شامل: کد ملی، نام و نام خانوادگی، تلفن همراه، شماره کارت و شماره شبا، تمامی معاملات مشتریان اعم از ایمیل و رمز عبور آنها، کیف پول و تراکنش های مشتریان و عکس های سلفی احراز هوییت آنها را طی این هک به دست آورده است.

wallex


مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها

آقای احمدنیا مدیر صرافی والکس در این خصوص در کلاب هاوس ارزهای دیجیتال بیان کرد که این هک در صرافی آنها رخ نداده و ادعاها دروغین است. مدیر والکس اعلام کرد یک هفته قبل ایمیلی دریافت کردند که تهدید به هک شدند و اگر مبلغی را پرداخت نکنند دیتا کاربران منتشر می شود. وی در این خصوص اعلام کرد که طبق بررسی های انجام شده، هیچ دیتایی از والکس هک نشده و داده‌هایی که هکر در دست قرار دارد، داده‌های ثبت احوال هستند.

تیم میهن بلاکچین طی تماسی که با مدیر والکس داشته در خصوص شفاف سازی در این زمینه برآمده است. سخنان مدیر والکس در خصوص هک این صرافی را در زیر مشاهده می کنید:

والکس با کمک کاربران خود و به اعتماد آنها، در ماه‌های اخیر با پیشرفتی خیره‌کننده، توانسته است جایگاه خود را به‌عنوان یکی از بزرگترین بازارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال در کشور محکم کند. متأسفانه شاهد ادعاهای بدون اساسی در خصوص افشای اطلاعات کاربران والکس در شبکه‌های اجتماعی بوده‌ایم که به‌نظر از جانب افراد مغرضی صورت گرفته است که با توسعه و جلب اعتماد روزافزون کاربران به این شرکت، به دنبال تخریب والکس از طریق انتشار شایعات و ادعاهای کذب هستند.

والکس به طور جد هرگونه افشای اطلاعات کاربران خود را رد کرده و همچنین به منظور آرامش خاطر کاربران عزیز، تست‌ نفوذهای دقیق و متعددی را با استفاده از شرکت‌های معتبر امنیتی داخلی، مانند شرکت امن‌پردازان کویر یزد، در ماژولهای متنوع سامانه والکس انجام داده است. نتایج این تست‌ها نیز به طور کامل، تأییدی بر نبود مشکل امنیتی مبنی بر افشا اطلاعات در سیستم والکس و امنیت مناسب شبکه و نگهداری امن اطلاعات کاربران است. لازم به تاکید است که داده‌های کاربران این شرکت کاملا به صورت امن ذخیره‌سازی می‌شود. همچنین داده‌های اختصاصی کاربران شامل مدارک احراز هویت، رمز عبور، موجودی، معاملات و … به صورت رمزنگاری شده و با رعایت تمامی پروتکل‌های امنیتی ذخیره‌سازی شده است.

اگرچه این خبر مبنی بر هک شدن اطلاعات کاربران است اما مدیر والکس تمامی این ادعاها را رد کرده و همچنین هیچ گزارشی مبنی بر هک شدن سرمایه کاربران وجود ندارد. سیستم معاملاتی والکس نیز طبق روال همیشگی مشغول به کار است و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

جرجندی نیز در کانال تلگرامی وب آموز به این هک پرداخت و در این خصوص اعلام کرد:

پس از بررسی اطلاعاتی که هکر در اختیار وب آموز قرار داد و توضیح مدیران والکس این هک تایید نشد و ادعای هک شدن این صرافی جعلی است.

این هکر تصاویر، اطلاعات و شماره تلفن برخی کاربران را منتشر کرده است که طی بررسی های وب آموز، این اطلاعات متعلق به وب سایت کلاهبردار آی ماینر است و هکر با هدف باج خواهی درحال فروش آنها با عناوین دیگر است.

مدیر والکس همچنین اعلام کرد:

فردی یک سری دیتای بانکی از هک های اخیر خصوصا از سپ و براساس دیتا اوت و دیتاهایی که از قدیم از بانک ها و جاهای مختلف لیک شده بوده پیدا کرده و کنار هم قرار داده و اکنون ادعا دارد که دیتای ما هست. عدم تطابق های خیلی زیادی در اطلاعات وجود دارد

🔴 از صرافی رمز ارزها به عنوان کیف پول استفاده نکنید

صرافی والکس به زودی بیانیه ای را در مورد ادعای هک اطلاعات کاربران و شفافسازی در این خصوص منتشر خواهد کرد.

میهن بلاکچین به عنوان رسانه ای تخصصی در این زمینه، جهت شفافسازی جامعه کریپتو اخبار در مورد این اتفاق و حواشی های آن را پوشش خواهد داد و اطلاعات بیشتر در این زمینه را در کانال تلگرامی و سایت ما دنبال کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا