اخبار بیت کویناخبار عمومی

وارن بافت: کل بیت کوین‌های جهان را حتی ۲۵ دلار هم نمی‌خرم

وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای و مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) بار دیگر به شدت از بیت کوین انتقاد کرد و گفت که حاضر نیست تمام بیت کوین‌های جهان را روی هم حتی با قیمت ۲۵ دلار بخرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بافت ۹۱ ساله با ۱۲۴ میلیارد دلار دارایی یکی از منتقدین سرسخت رمزارزهاست به طوری که چند سال پیش بیت کوین را «مرگ موش» خطاب کرده بود. استدلال‌های وی اغلب اوقات در این باره است که ارزهای دیجیتال هیچ ارزش و کاربرد محسوسی ندارند. با این حال جامعه رمزارزها معتقدند کاربردهای بسیاری برای پروژه‌های مختلف وجود دارد و بافت احتمالا در رابطه با آنها تحقیق نکرده است.

بافت این بار در نشست سالیانه سهامداران شرکت برکشایر هاتاوی در تاریخ ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) در رابطه با پذیرش رو‌ به رشد بیت کوین اظهار نظر کرد. وی در این نشست خاطرنشان کرد اگرچه نمی‌داند بهای بیت کوین در حال افزایش و یا کاهش است، مطمئن است این ارز هیچ چیز خاصی تولید نمی‌کند.

وی در ادامه گفت که حاضر است با خوشحالی یک چک ۲۵ میلیارد دلاری برای یک درصد از کل زمین‌های کشاورزی یا آپارتمان‌های آمریکا بنویسد چراکه معتقد است هردوی آنها کاربرد واقعی دارند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که حاضر نیست حتی اگر تمامی بیت کوین‌های جهان را روی هم رفته با قیمت ۲۵ دلار به او بفروشند آن را بخرد.

وی در این رابطه گفت:

اگر تمام بیت کوین‌های جهان را با قیمت ۲۵ دلار پیشنهاد بدهید آن را نمی‌خرم. چه کاری می‌توانم با آنها انجام بدهم؟ بالاخره باید به هرطریقی آنها را بفروشم. قرار نیست کار خاصی انجام دهد. با این حال می‌توانید با آپارتمان اجاره دریافت کنید و زمین‌های کشاورزی در تولید غذا نقش دارند.

وی افزود:

برای این که یک دارایی ارزش داشته باشد باید برای کسی کاربرد داشته باشند و تنها یک ارز وجود دارد که پذیرفته شده است.

اظهارات اخیر بافت با واکنش طرفداران رمزارزها مواجه شد و بسیاری او را در توییتر مسخره کردند. مارک اندریسن، یکی از بنیانگذاران شرکت Andreessen Horowitz با اشاره به بیماری دیابت بافت با کنایه به شکلات‌ها و قوطی‌های نوشابه روی میز در طول سخنرانی این میلیاردر اشاره کرد.

ایلان ماسک نیز به سخنان بافت واکنش نشان داد و با خنده گفت وی کلمه بیت کوین را بارها تکرار می‌کند. مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی نیز خاطرنشان کرد که هیچ کس نمی‌تواند از صحبت کردن درباره بیت کوین خودداری کند.

توییت ایلان ماسک

تعریف جزئی منتقد ارزهای دیجیتال از این صنعت

جیمی دیمون، مدیرعامل بانک جی پی مورگان نیز یکی از منتقدین فضای رمزارز است، با این حال، وی موضع ملایم‌تری دارد.

این بانکدار چند سال پیش بیت کوین را «کلاهبرداری» خواند و علیرغم فعالیت جی پی مورگان در حوزه رمزارز، خاطرنشان کرده که در زندگی شخصی خود تمایل چندانی به سرمایه‌گذاری و حمایت از این حوزه ندارد.

دیمون روز جمعه در گفتگویی با خبرگزاری KMTV 3 خاطرنشان کرد در حالی که هنوز نسبت به سرمایه‌گذاری در این بازار محتاط است، از حق مشتریان برای انجام این کار دفاع خواهد کرد.

وی در این مصاحبه تاکید کرد رمزارزها کاربردهای مختلفی از جمله نقل و انتقال پول به آن سوی مرزها دارند. وی افزود:

همه چیز این صنعت بد نیست. اگر به من بگویید می‌خواهید ۲۰۰ دلار برای دوستی در یک کشور خارجی بفرستید ممکن است دو هفته طول بکشد و ۴۰ دلار برای شما کارمزد داشته باشد. با این حال شما می‌توانید این کار را با یک ارز دیجیتال و طی چند ثانیه انجام دهید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا